Zooey Deschanel

Zooey Deschanel
Paylaş
 

Los Angeles Kaliforniya doğumlu oyuncu Zooey Claire Deschanel, ismini J.D. Salinger tarafından yazılmış olan Franney ve Zooley isimli eserdeki Zooey karakterinden almıştır. Kendisi gibi ablası olan Emily Deschanel de oyunculuk yapmaktadır ve en son Bones isimli dizide yer alıyor. 1999 yılında Mumford isimli yapımda Nessa Watkins karakteri ile ekranlarda yer alan oyuncu 2000 yılında ise Almost Famous kadrosunda bulunuyordu. 2002 yılına gelindiği zaman ise Sweet Friggin’ Daisies, The New Guy, Tho Good Girl ve Big Trouble yapımlarında Zooey Deschanel’in ismini görmek mümkündü. 2003 yılına gelindiğinde ise artık oyuncunun kalitesi ve performansı yapımcılar tarafından fark edildi ve böyle olunca da birçok farklı yapımda görüldü.

House Hunting isimli kısa filmde Christy karakterini canlandırdıktan sonra It’s Beter to be Wanted for Murder Than Not to be Wanted at All, Whatever We Do, Eulogy, The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy gibi filmlerin künyelerinde oyuncunun ismini görmek mümkündü. 2007 yılında Raving isimli kısa filmde Katie, The Good Life’ta Frances, Flakes’de Miss Pussy Katz, Surf’s Up’da sesi ile Lani Aliikai, The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford’da Dorothy Evans ve Tin Man isimli bilim kurgu dizisinde DG karakterini canlandırdı. 2008 yılında ise 3 filmde yer aldı. Bunlar ise Mistik Olay, Yes Man ve Gigantic idi.

Onu herkese tanıştıran film ise hiç şüphesiz ki 2009 yılında çekilmiş olan Aşkın (500) Günü isimli filmdir. Buradaki Summer rolü sonrasında oyuncu artık dünya çapında bir üne kavuştu. Bunun üzerine ise 2011 yılında New Girl isimli dizinin yanı sıra Our İdiot Brother ve Your Highness yapımları ile ekranlara geldi. Bunlarla birlikte Zooey Deschanel şarkıcı kimliği ile de ön plana çıkmaya devam etmekte. Volume One, Volume Two, A Very She and Him Christmas ve Volum Three isimli dört albüm ile yalnızca oyunculuk ile değil aynı zamanda müzikal anlamda da ne kadar başarılı olduğunu insanlara duyurdu. Şimdilerde ise farklı projeleri inceleyerek kendine en uygun olanlar arasından en iyi seçim yapmak adına araştırmalar yapıyor.


 • Site Yorum

Bir adet yorum var.

 1. admin dedi ki:

  Visitor Rating: 5 Stars

 2. Anonim dedi ki:

  Visitor Rating: 3 Stars

 3. Anonim dedi ki:

  Visitor Rating: 5 Stars

 4. Anonim dedi ki:

  Visitor Rating: 5 Stars

Bir yorum bırak