Yüzbaşı Yiğitcan Çiğa Kimdir ?

yüzbaşı yiğitcan çiğa
Paylaş
 

Diyarbakır surda operasyonlar sürerken Yüzbaşı Yiğitcan Çiğa‘nın şehit haberi geldi. Operasyonların aralıksız sürdüğü bölgede maalesef üzücü haberler gelmeye devam ediyor.

Yüzbaşı Yiğit Can Çiğa, Astsubay Üstçavuş Özgür Erdoğan ve Uzman Çavuş Osman Ateş’in şehit olduğu Genelkurmay Başkanlığı tarafından haber servislerine geçildi.

Yüzbaşı Çiğa Kayseri de 1. Komanda Tugayında görevine devam ederken, Diyarbakır Sur ilçesine görevli olarak gitmişti. Acılı haber şehitlerin ailelerine ulaştırıldı. Şehit evlerinde yaşanan acılara bir yenisi daha eklenirken, Yüzbaşı Yiğitcan Çiğa’nın 2 ay önce dünyalar tatlısı bir kız çocuğu olduğu ise bir yavruyu daha yetim bırakıldığı haberleri bir kez daha acılara acı kattı.

Şehit yüzbaşının baba ocağı Mersin’deki ailesine, şehit astsubay üst çavuş Özgür Erdoğan’ın Sivas’ın Divriği ve İzmir’deki ailelerine ve şehit uzman çavuş Osman Ateş’in Tokat’ta oturan ailesine şehadet haberleri verildi.

Kocasinan ilçesi Erciyes siteleri Bulvar Apartmanı (b) Blok 3 kattaki dairesinin balkonuna Türk Bayrağı asıldı. Küçük kızının ismini ise Ahsen koyan ailesi, geleceğe yönelik planları bulunuyordu.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak