Yüzbaşı Rıza Fırat Kimdir ?

Rıza Fırat
Paylaş
 

Hatay İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Jandarma Özel Harekat Timleri tarafından Dörtyol İlçesi kırsalında, Amanos Dağları’nın eteklerinde arazi arama tarama yapılırken Özel Kuvvetler Komutanlığı’ndan gelen timde yer alan Yüzbaşı Rıza Fırat, önündeki kayalıklardan düşerek ağır yaralandı.

Yüzbaşı Rıza Fırat, sabah erken saatlerde arazi arama ve tarama sırasında kayalıklardan düşüp yaralandı. Fırat, helikopterle götürüldüğü Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde kurtarılamayarak şehit oldu. Yüzbaşı Fırat’ın şehadet haberi, askeri yetkililer tarafından memleketi Adıyaman’ın Yenisanayi Mahallesi’nde yaşayan ailesine verildi. Acı haberi alan şehidin babası Mustafa ve annesi Halime Fırat gözyaşı döktü. Acılı aileye sağlık görevlileri tarafından müdahale edilirken, evin çevresine Türk bayrakları asıldı.

Adıyaman nüfusuna kayıtlı olan Bordo Bereli Yüzbaşı Rıza Fırat, Hatay İl Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen askeri törenin ardından toprağa verilmek üzere memleketi Adıyaman’a gönderilecek. Rıza Fırat’ın cenaze töreni, Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın özel izni olmadığı için basına kapalı olarak gerçekleştirilecek. Hatay’ın Dörtyol ilçesi Amanos Dağları’nda arazi arama tarama faaliyeti sırasında kayalıklardan düşerek yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Yüzbaşı Rıza Fırat’ın (31) ailesine acı haber iletildi.

Şehit Fırat’ın Yeni Sanayi Mahallesi’ndeki babaevine gelen Adıyaman Vali Yardımcısı Levent Öztin, İl Müftü Yardımcısı Mustafa Altun ile görevli askerler, sağlık ekipleri eşliğinde, acı haberi baba Mustafa Fırat’a verdi. Oğullarının şehit olduğunu öğrenen baba Fırat ile anne Halime Fırat, gözyaşlarına boğuldu. Fırat’ın şehit olduğunu öğrendikten sonra sinir krizi geçiren bazı yakınlarına sağlık ekiplerince müdahale edildi. 3’ü kız 5 kardeşin en küçüğü ve bekar olan şehit Bordo Bereli Uzman Çavuş Fırat’ın cenazesi, bugün öğle vakti memleketi Adıyaman’da düzenlenecek törenle toprağa verilecek.

[viralQuiz id=7]


  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. medihs dedi ki:

    Lutfen o uzman degil Yüzbaşıydı babanın 8 çocuğun en küçüküğü gariban ve onurlu bayrağı icin cirpinan bir pırlantaydı

Bir yorum bırak