Yunus Günçe Kimdir ?

Yunus Günçe
Paylaş
 

Türkiye’nin sevilen yüzlerinden olan Yunus Günçe, 13 Nisan 1976 yılında Almanya’da dünyaya gelmiştir. Uzun süre Almanya’da kalan Günçe, hareketli yaşamıyla bilinmektedir. Aslen Trabzonlu olan Yunus Günçe, Türkiye’deki kariyerine Number One Tv ekranlarında başlamıştır. Dj’lik yapan Günçe, daha sonra Radio Hot’ta dinleyenleriyle buluşmaya başlamıştır. Kariyeri boyunca birçok komedi dizi, film ve tiyatro oyununda da rol alan sanatçı, TRT 1 ekranlarından yayınlanan Uçurtma adlı çocuk programının da sunuculuğu yapmıştı. Bu sırada müzik kariyerine devam eden Günçe’nin Dejavu adlı televizyon programı Best TV ekranlarından yayınlanmaya başladı.

Kariyeriyle ilgili kararını tekrar TRT 1’e çeviren Günçe, burada yayınlanan Koçum Benim dizisinde rol almaya başladı. Yeteneklerinin büyük bir çoğunluğunu bu dizi ile sergileyen Günçe, bilinmeyen bir yönünü ise yıllar sonra açıkladı. Birçok büyük firmayla çalışan ve bu markaların reklam filmlerinde oynayan Günçe, bu reklam filmindeki birçok seslendirmeyi de kendi yapmıştır. Şuan için de bazı reklam filmlerinde seslendirmeler yapan Yunus Günçe, kariyerine devam etmektedir. Kendisine ait birçok şarkısı olan sanatçı, ünlü eğlence mekanlarında da DJ’lik yapmaktadır.

Türkiye’nin önemli yönetmenlerinden olan Mustafa Altıoklar’ın yönetmenliğini yaptığıı O Şimdi Asker sinema filmiyle şöhrete bir adım daha yaklaşan Günçe, daha sonra Oğuzhan Tercan’ın yönettiği Hırsız Var adlı sinema filminde de rol almıştır. Kariyerinden birçok başarıya imza atan sanatçı 2011 yılından itibaren CNN Türk ekranlarında Beni İkna Et isimli münazara yarışmasının sunucu ve moderatörlüğünü de yapmaktadır. Ayrıca TRT Spor ekranlarında yayınlanan Sporaktif programının sunuculuğunu da yapan Günçe, Asmalımescit Nova’da her hafta Salı günleri de DJ’lik yapmaktadır.

Birçok başarısının ardından bir süre dinlenmek isteyen Günçe, şuan Survivor 2016 yarışmasında Ünlüler takımında yarışmaktadır. Tv 8 ekranlarına gelen yarışma programında en başarılı yarışmacı olarak gösterilen Günce, sempatik tavırlarının yanı sıra hırsıyla da ön plana çıkıyor. Survivor yarışmasının bitmesinin ardından da Türkiye genelinde tiyatro için turneye çıkacak olan Günçe, Kafamda Böcekler Var isimli tek kişilik oyunuyla sevenleriyle buluşacak. Ülkemizin büyük bir kısmında sergilenecek olan bu oyun sabırsızlıkla beklenmektedir.

Yunus Günçe Resimleri


  • Site Yorum

Bir yorum bırak