Yıldız Kaplan Kimdir ?

Yıldız Kaplan
Paylaş
 

28 Ekim 1970 yılında Samsun’un Bafra ilçesinde doğan Yıldız Kaplan, televizyon yaşamında 1996 yılında çekilmiş olan Tatlı Kaçıklar dizisi ile başlamış oldu. Bu dizideki performansı ve Seksi Şempanze deyiminin çok fazla tutulması ile oldukça beğenilen sanatçı bunun ardından Ayrı Dünyalar, Parça Pinçik, Hemşo, Unutabilsem, Bizim Otel, Evli ve Çocuklu, Asayiş Berkemal, Yapma Diyorum gibi yapımlarda da rol aldı. Bu yapımların her birinde adından başarılı bir şekilde söz ettirmiş oldu. Ancak oyuncu yalnızca bu yapımlar ile insanların karşısına çıkmıyor. Bununla birlikte müzik piyasasına giriş yaptı. 2002 yılında çıkarmış olduğu Gönül Borcu albüm ile bu konuda da yetenekli olduğunu herkese gösterdi.

Bu albümün başarılı bir sonuç elde etmesinin sonrasında ise ikinci albümü olan Sayende’yi çıkarttı. Müzik severlerin büyük bir beğenisi karşılaşan bu albüm sonrasında ise Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı ödülünü aldı. Bunun ardından da 21 Mart 2008 yılında işadamı Celal Kopuz ile dünyaya verdi. Üçüncü albümü olan Motive’yi de bu evlilikten sonra çıkarttı.

Üçüncü albüm sonrasında ise müzik yaşamına bir süre ara verdi. 2 yıllık bu aranın ardından da 2011 yılında Aşk Dili isimli tekli single’ını çıkarttı. Ardından da sözünü ve müziğini Gülşen’in yazmış olduğu Haberin Yok ile tekrardan çıkış yaptı. Şarkının çok fazla sevilmesinden dolayı kısa bir süre içerisinde Murad Küçük tarafından bir klip çekti.

Haberin Yok için çekilen klibin 1 yıl sonrasında ise 2013 Ağustos’una gelindiği zaman 2. single olan ve Ajda Pekkan’ın da seslendirmiş olduğu “Eline Gözüne Dizine Dursun” dijital platformlar üzerinden yayınlandı. Ardından da Müjdat Kupşi bu şarkıya bir de klip çekti. 2013 Eylül’ünde ise 3. single olan “Hoş geldin” de yine aynı yönetmen önderliğinde kliplendirildi. 2014 yılının Şubat sonlarında ise sözünü ve müziğini Şehrazat’ın yazmış olduğu “Söz” isimli 4. single yayınlandı. Bir kız bir de erkek çocuk sahibi olan Yıldız Kaplan, şimdilerde kariyerine müzik odaklı devam etmek istediğini belirtiyor.

Yıldız Kaplan Resimleri


  • Site Yorum

Bir yorum bırak