Yeliz Yeşilmen Kimdir ?

yeliz_yeşilmen_kimdir
Paylaş
 

Yeliz Yeşilmen 17 Aralık 1978 adana doğumludur. Sanatçıyı ilk olarak Mehmet Ali Erbil’in sunduğu çarkıfelek programında tanımıştık. Bir zamanların en popüler yarışma programı olan Çarkıfelek’te hosteslik yapmıştı. Aynı zamanda modellikte yapmaktaydı. Çarkıfelek programında hem sunuculuk hem de Mehmet ali Erbil’in yardımcılığını üstlenen güzel sanatçı programın yıldızı olmayı başarmıştı.

Modellik ile çok tanınmayan Yeliz Yeşilmen kendisini Çarkıfelek programında tanıttıktan sonra Mehmet Ali Erbil ile birkaç dizi projesinde daha çalıştılar. Aşkım Aşkım dizisinde daha da fazla ünlenmeye başladı. Emel Sayın ve Mehmet Ali Erbil ile rol aldığı dizide büyük bir başarı kazandı güzel oyuncu. Sadece dizi çekmekle kalmayıp sinema filmlerinde de yer almıştı bir zamanlar Yeliz Yeşilmen. Fakat oynadığı diziler de genel olarak sarışın ve saf tiplemeleri ile karşımıza çıkmıştır. Özellikle Çarkıfelekten sonra Çarli filmi ile ününe ün katarak ekranların sevilen yüzü olmayı başarmıştır.

Modellik, yarışma programlarında hosteslik ve oyunculuk yaptıktan sonra sesinin güzel olduğunu keşfedip birde kendisine albüm çıkarmıştır. İlk albümünü 2004 yılında çıkarmıştır.  İlk albümünün adı tat beni idi. 2006 ve 2009 yıllarında da tekrardan albüm çalışmaları yaptı ve albümleri çıktı. Sesinin güzel olmasının yanında piyasa da ki yarışta tutunamadı ve albüm listelerinden kendisini sildirmek zorunda kaldı.

Yeliz Yeşilmen, Ali Uğur Akbaş ile evlenerek kendisini televizyon ve gündemden uzaklaştırdı. Güzel bir aile hayatı kurarak ekrandan uzak durmayı tercih etti. Eşi ile birlikte Adana’da yaşıyorlar. Evlendikten sonra bir kız çocukları oldu. Daha sonra bir erkek çocukları daha dünyaya geldi. Şuanda Yeliz Yeşilmen’in iki çocuğu var. Bir kız ve bir erkek çocuğu dünyaya getirmiştir.

Magazin programlarında az da olsa görüntülenen güzel yıldız aile hayatını tercih ettiğini ve gelen dizi film projelerini geri çevirdiğini de açıklamıştır. Zorda olsa aile hayatına alıştığını ve artık iki çocuğunu huzurlu bir şekilde ekranlardan uzak büyütmek istediğini dile getirmiştir. Düzgün fiziği yetenekli tiyatro başarısı ile ekranlarda aranır olsa da kendilerini ekranlarda görmek bizlere yeni bir heyecan katacaktır.

Yeliz Yeşilmen Resimleri


  • Site Yorum

Bir yorum bırak