Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

Yatak Odası Dekorasyon Önerileri
Paylaş
 

En çok kullandığımız alanlardan biri de yatak odalarıdır ve güzel, ferah alanlar yaratmak önemlidir. Yapılacak basit dokunuşlar ve farklı fikirlerle yatak odalarını şık ve rahat mekânlar yapabiliriz. Yatak odası söz konusu olduğunda evli çiftler için yatak odaları, gençler için yatak odalarından ve çocuklar için hazırlanabilecek yatak odalarından söz edebiliriz. Yatak odası dekorasyonuna başlamadan odanın genişliği dikkate alınmalıdır. Geniş ya da dar olan alanlara göre farklı dekorasyon fikirleri uygulanabilir. Küçük yatak odalarında yapılacak küçük dokunuş ve püf noktalarla daha geniş bir alan varmış gibi bir görünüm elde edebiliriz. Küçük yatak odalarında öncelikle açık renk duvar boyaları tercih edilmeli ve iyi bir aydınlatma tekniğiyle daha ferah bir görünüm elde edilebilir.

Açık renkler dar alanları daha geniş ve ferah göstermektedir. Mobilya seçiminde gizli bölmelere yerleştirilen dolap ya da raflarla geniş alanlar oluşturulabilir. Ayrıca yatak odalarında kullanılacak ayna detayı odayı daha güzel gösterecektir. Yatak odalarında kullanılacak küçük renkli biblo, hediyelik eşyalar odaya farklı bir hava katacaktır. Yatak odalarının tek bir renkten ibaret olmamasına özen göstermeliyiz. Süreli her yerde kullanılacak mobilyada, halılarda, perdelerde ve süs eşyalarında kullanılacak aynı tonlar belirli bir süreden sonra huzursuz edici olabilir ve aynı renkleri görmekten sıkılabilir.

Renk uyumları olmalı fakat muhakkak arada patlayan farklı renklere yer verilmelidir yatak odalarında. Büyük yatak odalarında kullanılacak farklı tasarım mobilyalarla alana güzel bir hava katabiliriz. Ayrıca büyük yatak odalarında kullanılabilecek büyük avizeler odaya neşe katabilir. Kullanılacak Aydınlı ya da taş desenli duvar kâğıtları odanın bir köşesine uygulanarak ferah ve romantik bir görünüm elde edilebilir. Basit dokunuşlarla evimizi güzelleştirmek bizim elimizdedir.

[viralQuiz id=130]


  • Site Yorum

Bir yorum bırak