Yasemin Kozanoğlu Kimdir ?

yasemin_kozanoğlu_kimdir
Paylaş
 

7 Temmuz 1976 yılında İstanbul’da doğmuş olan Yasemin Kozanoğlu, modellik ve oyunculuk yapmaktadır. Babası Ahmet Kozanoğlu, annesi ünlü oyuncu Ahu Tuğbay’dır. Oyuncunun babası ile annesi 1986 yılında ayrıldıktan sonra Yasemin Kozanoğlu anneannesi olan Saadet Hanım tarafından büyütülmeye başladı.

Oyuncunun dedesi ise 1940 – 1950 yılları içerisinde Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün başkanlığı yapmış Abdullah Ziya Kozanoğlu’dur. Yasemin Kozanoğlu eğitim yaşamına Hasan Ali Yücel İlkokulu’nda başladı. Sonrasında ise ortaokul ile lisenin ilk 2 senesini Ata Lisesi’nde okudu. Lisenin son senesini ise Eseniş Lisesi’nde okuduktan sonra liseden mezun oldu. 8 yıl boyunca profesyonel bir şekilde artistik buz pateni yaptı ve bu alanda birçok farklı madalya kazandı.

İki yıl boyunca Londra Amerikan Üniversitesi’nde video production eğitimi alan Yasemin Kozanoğlu, bu eğitimi tamamladıktan sonra Türkiye’ye döndü ve hiç zaman yitirmeden çalışmaya başladı. Raks Marşandiz isimli şirkette çalışma hayatına başlamış olan Yasemin Kozanoğlu, bu esnada ünlü yönetmen Sinan Çetin ile tanıştı. İlk önce çekilen bir reklam filmi ile kamera deneyimini yaşamış olan oyuncu, sonrasında yine Sinan Çetin tarafından çekilen Romantik’te de rol aldı. Bunun ardından ise çalışmalarına ATV için çekilmiş olan Çilekli Pasta ile devam etti. 1993 – 1994 arasında Fenerbahçe’nin eski başkanı Ali Şen’in oğlu Adnan Şen ile nişanlı kaldıktan sonra ayrıldılar.

1995 yılında ise organizatör Özcan Sandıkçıoğlu’nun oğlu olan Can ile tanıştı ve 1 sene sevgili oldular. Mankenlik ve oyunculuğun yanı sıra bir süre DJ’lik de yapan Yasemin Kozanoğlu, İstanbul’daki pek çok gece kulübünde performanslarına devam etti. 2003 yılında yalnızca 8 bölüm süren Hürrem Sultan isimli dizide Gülfem karakterini canlandırdı. Bu dizide Gülben Ergen, Ali Sürmeli ve Deniz Türkali ile birlikte rol aldı. 2004 yılında ise Ercan Akışık, Yunus Günçe, Zeynep Özal, Harun Kolçak, Seren Serengil gibi ünlü isimler ile birlikte Ünlüler Çiftliği isimli bir yarışma programına katıldı. 2007 yılında çekilmiş olan Avrupalı isimli sinema filminde ise Sema Öztürk, İlknur Soydaş, Cem Davran gibi isimlerle rol aldı.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak