Yamila Diaz Kimdir ?

Yamila Diaz Snapchat (1)
Paylaş
 

Yamila Diaz – Rahi Buenos Aires’te 9 Mart 1976’da dünya gelmiştir. Babası Lübnan ve İspanyol asıllı iken annesi de İspanyol asıllıdır. Babasının mesleği doktorluk, annesinin mesleği ise sağlık kurumu işletmeciliğidir. Eğitim hayatını Buenos Aires’te ekonomi üzerine sürdürürken Uruguay’a tatile gittiği zaman Milano merkezli bir modellik ajansına bağlı model avcıları tarafından keşfedildi. İlk zamanlarda modellik ile alakalı bir kariyer düşünmüyor olsa da daha sonrasında düşünceleri değişti. Bunun sonrasında ise hiç zaman kaybetmeden Milano’ya giderek ajans ile sözleşme imzaladı. Birkaç yıl boyunca birbirinde farklı markalar için kamera karşısına geçen Yamila Diaz’ı tanıtan çekim ise 1999 yılında Sports Illustrated Bikini sayısı oldu.

Ardından derginin 2002 yılındaki sayısında yer aldı. Burada da başarılı sonuçların elde edilmesinden sonra ise 2006’da tekrardan aynı dergi için kamera karşısına geçti. 2006’daki çekim genel olarak All-Stars çekimiydi. Dolayısıyla pek çok farklı ünlü de onunla birlikte aynı dergi için kamera karşısına geçmiş oldu. Yamila Diaz Sports Illustrated’in yanı sıra birçok farklı dergi için de poz verdi. Maxim, Elle, Shape, Glamour, GQ gibi dergilere vermiş olduğu pozlar sonrasında kendi alanındaki en çekici ve iyi isimlerden bir tanesi oldu. Bunun sonucunda da Victoria’s Secret için hazırlanacak olan katalog çekimlerine davet edildi. Yapılan çekimlerin ardından ise artık en fazla tanınan modellerden bir tanesi olmayı da başardı.

Bebe, Ungaro Fluer de Diva parfümü, Replay başta olmak üzere birçok farklı markanın yüzü olan Yamilia Diaz, böylece tanıtım çalışmalarında da aktif olarak yer aldı. CoverGirl tarihindeki ilk Latin konuşan model olan Yamila Diaz, mankenlik kariyerinin yanı sıra 1999 yılında çekilen Il pesce innamorato isimli İtalyan filminde de yer aldı. Her ne kadar küçük bir rolde yer almış olsa da Yamila Diaz kariyerini modellik üzerine inşa ettiği için bu alandaki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Şimdilerde ise birbirinden önemli markaların tanıtım çalışmalarında yer alarak en profesyonel mankenler içerisindeki yerini de her geçen gün sağlamlaştırmaya hız kesmeden devam etmekte.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak