Vücut Şeklinize Göre Giyinmek

Vücut Şeklinize Göre Giyinmek
Paylaş
 

Birçok kadının en büyük sorunun vücudunu bilmeden giyinmek istemesidir. Nedir vücudunu bilmeden giyinmek? Her insanın bir vücut tipi vardır biz bunları; armut vücut tipi, ters üçgen vücut tipi, dikdörtgen vücut tipi, kum saati vücut tipi elmas vücut tipi ve oval vücut tipi olarak şekillerle benzeterek sınıflandırıyoruz.

Vücut şeklinize göre giyinmek için bazı tavsiyeler vereceğiz sizlere.

Armut tipli vücut tipine sahipseniz; bu tipteki kadınların vücutlarının üst kısmı küçüktür ama kalça kısmı geniştir. Genelde uzun boyludurlar, küçük göğüslere ve ince bellere sahiptirler. Bu vücut tipindekiler bedenlerinin üst kısımlarına özen göstermelidirler. Üst kısmı kalın gösterecek tercihler yapmalıdırlar. Bol kıyafetlerden kaçınmaları gerekmektedir.

Ters üçgen vücut tipinde ise omuzlar geniş göğüsler büyük bel ince ve kalça yoktur. Bu vücut tipine sahip kadınlar geniş omuzlu ceketlerden uzak durmalıdır. Dikdörtgen şeklinde vücut tipinde bedenin alt ve üst kısmı dengeli ve eşittir, bacaklar genelde ince olduğu için vurgulanması gerekli noktalar bacaklardır. Kolları olmayan üst kıyafetler omuzlarınızı daha iyi gösterecektir. Düz kesim etekler bacakların güzelliğini ön plana çıkaracaktır.

Kum saati tipli vücut tipinde bel ince ve belirgindir. Omuzlar ve kalça eşit genişliktedir. Bu vücut tipine sahip kişiler, büzgülü ve üzerine oturan kıyafetler tercih etmelidir.

Elmas şekli vücut tipi omuzlar ince kalçaları geniştir. Aynı zamanda vücudun alt kısmı ön plandadır. Bol belli elbiseler giymelidirler.
Oval vücut tipli kişiler ise düşük omular kalın bir göğüs şekline sahiptir. V yakalı kıyafetler tercih edilmelidir. Aynı zaman da üste çok oturan kıyafetlerden kaçınılması gerekir.

[viralQuiz id=156]


  • Site Yorum

Bir yorum bırak