Uzman Onbaşı Bekir Anıl Erdal Kimdir ?

Bekir Anıl Erdal
Paylaş
 

Varto ilçesine bağlı Kayalıkale köyünde yakalaması bulunan bir zanlıyı almak için giden Jandarma ekibine pusu kuruldu. Açılan ateş sonucu yaralanan askerler helikopterle İl Jandarma Komutanlığına getirildi. Buradan ambulansla Muş Devlet Hastanesine kaldırılan yaralı askerden biri, Bafralı Bekir Anıl Erdal şehit oldu. Acı Haber 25 yaşındaki Piyade Uzman Onbaşı Bekir Anıl Erdal’ın Mevlana Mahallesindeki Baba ocağına haber verildi. Edinilen Bilgiye göre, Piyade Uzman Onbaşı Bekir Anıl ERDAL, yarın (5 Mayıs 2016 Perşembe) öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Bafra ilçemizde defnedilecektir.

Genelkurmay Başkanlığından Yapılan Açılamada: 04 Mayıs 2016 Çarşamba günü Muş/Varto kırsalında yürütülmekte olan operasyonda, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerle çıkan çatışmada biri ağır olmak üzere iki kahraman silah arkadaşımız yaralanmış, yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş, ancak hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen durumu ağır olan silah arkadaşımız kurtarılamayarak saat 13.00’de şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar diliyoruz. İfadelerine yer verildi.

Edinilen bilgiye göre, Varto ilçesine bağlı Kayalıkale köyünde yakalaması bulunan bir zanlıyı almak için giden jandarma ekibine pusu kuruldu. Açılan ateş sonucu yaralanan askerler helikopterle İl Jandarma Komutanlığına getirildi. Buradan ambulansla Muş Devlet Hastanesine getirilen yaralı üç askerden biri şehit oldu. İlçeye bağlı Kayalıkale köyünden Hamurpet deresine doğru kaçan PKK üyelerine yönelik hava destekli operasyon ise devam ediyor.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak