Uzman Çavuş Yunus Emre Kimdir ?

Uzman Çavuş Yunus Emre Kimdir
Paylaş
 

PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş 24 yaşındaki Yunus Emre’nin acı haberi, Isparta’daki baba evine ulaştı. 20 Temmuz’da göreve başlayan şehit Yunus Emre’nin nişanlı olduğu ve 1 ay sonra düğün yapacağı belirtildi.

Eruh’a bağlı Akmeşe Köyü kırsal kesiminde bir süre önce başlatılan operasyon kapsamında, bu sabah PKK’lı teröristlerle sıcak temas sağlandı. Teröristlerin açtığı ilk ateşle Jandarma Uzman Çavuş Yunus Emre şehit oldu. Yunus Emre’nin acı haberi Isparta merkez Binbirevler Mahallesi’nde oturan anne ve babasına verildi. İl Jandarma Komutanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ekipleri tarafından verilen acı haber sonrası anne Emine Emre ile baba İsmail Emre fenalaştı. Büyük üzüntü yaşayan anne ve babayı yakınları ve görevliler teselli etmeye çalıştı.

Şehit Yunus Emre’nin bir süre önce nişanlandığı ve 1 ay sonra evleneceği belirtildi. Ailenin 3 çocuğundan biri olan Yunus Emre’nin cenazesinin ne zaman ve nereye defnedileceği netlik kazanmadı.

Siirt’in Eruh İlçesi’nde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Yunus Emre’nin babası İsmail Emre, acı haberi alınca büyük üzüntü yaşadı. Evin önüne konulan sandalyeye oturan İsmail Emre, oğlunun gömleğine sarıldı. Sürekli gömleği koklayıp öpen ve bağrına basan baba, bir ara baygınlık geçirdi. Hemen yanı başında hazır bekletilen ambulansa alınan İsmail Emre’ye müdahale edildi. Ambulanstan inen İsmail Emre, yine aynı sandalyeye oturarak elinden düşürmediği oğlunun gömleğine sarılıp ağlamayı sürdürdü.

Eruh İlçesi’ne bağlı Akmeşe Köyü kırsalında PKK’ya yönelik bir süre önce başlatılan operasyon kapsamında, bugün sabah saatlerine doğru PKK’lılar ile sıcak temas sağlandı. Güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında çıkan çatışmada, ilk ateşle birlikte 1 asker şehit oldu, 4 asker de yaralandı. Yaralı askerler olay yerine sevkedilen helikopterle Siirt Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralı askerlerin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

[viralQuiz id=66]


  • Site Yorum

Bir yorum bırak