Uzman Çavuş Veli Demiryürek Kimdir ?

Şemdinli’deki saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Veli Demiryürek’in Osmaniye’deki yakınlarına da acı haber iletildi. Askeri yetkililer, polis ve sağlık görevlileriyle şehidin Fakıuşağı Mahallesi Prof. Dr. Alper Akınoğlu Caddesi 45104 Nolu Sokak’taki baba evine gelerek ailesine acı haberi verdi.

Fenalaşan şehidin babası Besat (56), annesi Adalet ve kardeşi Raci Demiryürek, sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Haberin iletilmesinin ardından şehidin babaevine Türk bayrağı asıldı. Şehit Demiryürek’in bekar olduğu öğrenildi.

Bu sırada askeri ve polislerin sakinleştirmeye çalıştığı kardeş Raci Demiryürek ise “Ağabey neredesin, kurban olayım çık gel. Beni ağabeyime götürün” diye gözyaşı döktü. Sağlık görevlilerinin müdahale ettiği Raci Demiryürek de ambulansla hastaneye götürüldü.

Üç kardeşin en büyüğü ve bekar olan şehit uzman çavuş Veli Demiryürek’in baba evine bayrak asılırken, komşuları da şehit evine akın etti.

İlk bilgilere göre, iki zırhlı aracı hedef alan patlamada dört asker şehit olurken, dördü ağır, dokuz asker de yaralandı. Uzaktan kumanda ile patlatılan EYP’nin en az 1 ton olduğu tahmin ediliyor. Yaralı askerler Hakkari Asker Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı. Hakkari Dağ Komando Tugayı’ndan birlikler ile uçar birlikler bölgeye sevkedilerek geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Sonucu görmek için kim olduğunu söyle !

Veli Demiryürek I got %%score%% of %%total%% right

Advertisement

Leave a Reply

Ad Blocker Detected

Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker.

Refresh