Uzman Çavuş Şükrü Öngün Kimdir ?

Şükrü Öngün
Paylaş
 

Teröristlere yönelik düzenlenen operasyonda, el yapımı patlayıcının infilak etmesiyle şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Şükrü Öngün’ün Çorum’daki baba evine ateş düştü.

Tunceli İl Jandarma Komutanlığı Özel Harekat Taburu’nda görevli 34 yaşındaki Uzman Çavuş Şükrü Öngün geçici görevle gittiği Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde PKK’lı teröristlere yönelik düzenlenen operasyonda şehit oldu.

Çorumlu şehit Uzman Çavuş Öngün’ün Kale Mahallesi’ndeki baba evine acı haberi İl Jandarma Komutanlığı yetkilileri getirdi. Baba 60 yaşındaki Kamber Öngün, oğlunun şehit haberini alınca fenalık geçirdi. Şehidin annesi 60 yaşındaki yaşındaki Zahire Öngün’ün ise Samsun’daki kızının yanında olduğu belirtildi. Şehit Şükrü Öngün’ün 10 yıldır evli olduğu, Teğmen olan eşi Yasemin Öngün ile aynı birlikte görev yaptıkları belirtildi.

Saldırıda 8 güvenlik görevlisinin de yaralandığı ve Nusaybin Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındığı belirtildi. Yaralıların durumlarını iyi olduğu ifade edildi. Bugün 1 asker ile 1 polisin şehit olduğu Nusaybin’de güvenlik güçleri PKK’lılar etkisiz hale getirmek için operasyonlarını sürdürüyor.

[viralQuiz id=50]


  • Site Yorum

Bir yorum bırak