Uzman Çavuş Nazmi Kapucu Kimdir ?

Nazmi Kapucu
Paylaş
 

İç güvenlik harekatı görevi nedeniyle bir süredir Hakkari Çukurca’da bulunan Kayseri 1’inci Komando Tugayı’nın Çığlı üs bölgesindeki Mehmetçiklerine yapılan saldırıda, açılan ilk ateşte, Kayseri’nin Tomarza ilçesi nüfusuna kayıtlı Piyade Uzman Çavuş Nazmi Kapucu şehit düştü. Tomarza Kaymakamı Engin Uysal, Belediye Başkanı Fahrettin Işık ve askeri yetkililer, şehidin babası Nizamettin ile annesi Naime Kapucu’ya acı haberi verdiler.

Acılı babayı Kaymakam Uysal ve askeri yetkililer teselli etmeye çalıştı. Şehit babası Nizamettin Kapucu, ‘Oğlum, şu yoldan nasıl da güzel gelirdin? Şehit haberin mi gelecekti oğlum’ diye gözyaşı döktü. Kuzeni Ahmet Heybet de, ‘Şehidimiz Nazmi, o bölgede görev yapmayı seviyordu. Batı’ya gelme durumu varken, o orada kalmak istedi. Nazmi gayet cesur ve kararlı bir kişiydi. Yüreğimize şehit ateşi düştü’ dedi.

Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin Işık ise, Tomarza’nın bugün iki şehit acısı yaşadığını, Kayseri’de oturan Uzman Çavuş İbrahim Akarsu’nun da ilçe nüfusuna kayıtlı olduğunu bildirdi. Işık, ‘Terör belası ülkemizde çok canlar yaktı ve yakmaya da devam ediyor. Ancak bu hainlerin sonu kazınacak inşallah. Devletimiz büyük ve terör belasının da üstesinden gelecektir’ dedi.

Hakkâri merkez Geçimli köyü ile Çukurca ilçesi Akkaya köyünde ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından operasyon başlatıldı. Hakkâri Valiliğinin Geçimli ve Akkaya köylerinde ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağını ilan etmesinin ardından bölgede hava destekli operasyon başlatıldı. Hakkâri Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında kalkan helikopterler bölgeye sevk edilirken, köy evleri başta olmak üzere bölgenin didik didik arandığı bölgelerde operasyonların devam ettiği belirtildi. Kırsal kesimde de örgüt mensuplarının ülkeye geçişinin engellenmesi için operasyonların aralıksız devam ettiği öğrenildi.

Çukurca ilçesinde sınır boylarını rahatlıkla gören yüksek kesimlere kurulan son teknoloji termal kameraların en ufak bir ayrıntıyı anında tespit ettiği belirtildi. Kameraya takılan olası hareketliliğin göründüğü noktalar obüs toplarıyla vurulduğu kaydedildi.

[viralQuiz id=26]


  • Site Yorum

Bir yorum bırak