Uzman Çavuş Kazım Ay Kimdir ?

Kazım Ay
Paylaş
 

Erzurum Dumlu Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığın da görevli 3 yaşında ikiz çocuk babası Uzman Çavuş Kazım Ay geçici görevli gittiği Ağrı Doğubeyazıt da geçen 10 Mayıs günü Ağrı Dağı Bölgesi’nde yapılan arazi taraması sırasında yaklaşık 400 metre yükseklikteki kayalıklardan düştü. Ağır yaralanan Ay, Erzurum Asker Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Uzman Çavuş Ay 6 gün süren yaşam mücadelesi sonucu yapılan tüm müdahalelere rağmen bugün şehit düştü.

Şehit Uzman Çavuş Ay’ın memleketi Aksaray’ın Yeşiltepe Beldesi’nde oturan annesi Sare ve babası Mustafa Ay, oğulları yaralandıktan sonra Erzurum’a gitti. Şehit Ay’ın eşi ve çocuklarının da Erzurum’da oturdukları belirtildi.

Şehit Ay’ın Yeşiltepe Beldesi’ndeki baba evine ise İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli askerler Türk bayrağı astı. Acı haberi alıp eve gelen yakınları ise sinir krizi geçirdi. Sağlık görevlileri de yakınlarına müdahale etti.

Şehit Uzman Çavuş Ay’ın memleketi Aksaray’ın Yeşiltepe Beldesi’nde oturan annesi Sare ve babası Mustafa Ay, oğulları yaralandıktan sonra Erzurum’a gitti. Şehit Ay’ın eşi ve çocuklarının da Erzurum’da oturdukları belirtildi.Şehit Ay’ın Yeşiltepe Beldesi’ndeki baba evine ise İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli askerler Türk bayrağı astı. Acı haberi alıp eve gelen yakınları ise sinir krizi geçirdi. Sağlık görevlileri de yakınlarına müdahale etti. Şehit Ay’ın cenazesi bugün akşam saatlerinde Aksaray’a getirilecek ve yarın öğle namazının ardından Yeşiltepe Beldesi’nde toprağa verilecek.

Adli Tıp morgundan şehit Uzman Çavuş Kazım Ay’ın Türk bayrağına sarılı cenazçesini silah arkadaşları, tekbir sesleri ile bir süre omuzlarında taşıdıktan sonra cenaze aracına bıraktı. İkisi kız biri erkek 3 çocuğu olan şehidin babası Mustafa Ay, “Vatan sağolsun. O benim tek oğlumdu. Ben ona, o da ikiz çocukları Yusuf ve Yiğit’e doyamadan gitti. 5 yıllık askerdi. Birkaç gün sonra yeni görev yeri açıklanacaktı” diye konuştu. Havalimanında düzenlenen töreninin ardından şehit Kazım Ay’ın cenazesi memleketi Aksaray’a gönderilecek.

Genelkurmay Başkanlığı; Mardin, Şırnak ve Hakkari’deki operasyonlarda 22 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesindeki açıklamada, Mardin’in Nusaybin ilçesinde 1 ve Şırnak’ta 5 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Açıklamada ayrıca Hakkari Yüksekova kırsalında devam eden hava destekli operasyonda 16 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

[viralQuiz id=28]


  • Site Yorum

Bir yorum bırak