Uzman Çavuş Göksal Cin Kimdir ?

Göksal Cin Kimdir
Paylaş
 

Şehit Uzman Çavuş Göksal Cin‘i bugün 5000 kişi tarafından uğurlandı. 24 yaşında gencecik yaşında aramızda ayrılması ile ilgili Annesinin feryadı cenaze töreninde yürekleri burktu. Zonguldak Elvanpazarcık Beldesinde toprağa verilen Göksal Cin, Diyarbakır Sur da teröristlerin hain salıdırı sonucunda aramızdan ayrıldı.

Şehidin cenazesi Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesinden bugün ailesine teslim edildi. Annesi Tabutu teslim alırken gözyaşlarına hakim olamadı. Anne Azime Cin, ‘2 ay sonra düğünü olacaktı, ben yavrumu devlete emenet etmiştim. Düğünü böyle mi olacaktı?’ feryatlarıyla herkesi ağlattı.

Göksal Cin 2 ay önce nişanlanıp görevine öyle gitmişti. Nişanlısı Büşra Aslan tabuta sarılarak krizlere girdi ve tabutun açılarak nişanlısının yüzünü görmek istediğini belirtti. Tabutun açılıp yüzünün gösterilmesi ile ortalıkta büyük bir üzüntü ve sessizlik oluşurken, nişanlısı baygınlık geçirdi.

Milletvekilleri, Tugay Komutanı, Belediye Başkanı cenazede yerini alırken, Şehidimizin Naaşı Çalca Mahallesindeki mezarlıkta toprağa verildi. Tüm Şehitlerimize ALLAH’tan rahmet dileriz.

Göksal Cin Tarafından Yazılan Mektup Şu Şekilde:

“Askerlik ibadet demiştin ya bana babam. Allah yolunda diyerek çıktım evimden. Ağlamayın şehit düşersem vatan toprağına. Buralar soğuk annem çok soğuk. Toprak bizi çağırıyor annem. Nasibim bir kurşun olur da düşersem toprağıma. Toprak bağrını açmışsa bana ağlama.. Üç ay önce okuldan mezun olduğumda isteyerek ben yazdım doğu görevini. Niye diye isyan etmeyin. Benim vatanım ateşler içinde yanarken ben evimde çay içemem baba. Allah’ın izniyle bayrağımı düşürmem. Kurşundan başka bir şey varsa o da nasip olsun. Her gün bir yoldaşım toprağa düşüyor. Biz İbrahim’in askerleriyiz. Dua edin bizlere. Ferman devletin. Sur bizim. Göksal Cin, Piyade Uzman Çavuş.”


  • Site Yorum

Bir yorum bırak