Uzman Çavuş Gökhan Aslan Kimdir ?

Gökhan Aslan
Paylaş
 

Çukurca’da teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Gökhan Aslan’ın şehadet haberi, askeri yetkililer tarafından Büyük Mustafa Paşa Mahallesi Güllüce Sokak’ta oturan eşine verildi. Acı haberi alan şehidin 2 çocuk annesi eşi Şaynur Aslan baygınlık geçirdi. Sağlık ekipleri, hemen şehit eşine müdahale etti. Şehidin anne ve babasının Akçadağ İlçesinde yaşadığı, şehidin cenazesinin yarın Akçadağ ilçesinde defnedileceği öğrenildi.

Şehidin ağabeyi Uzman Çavuş Mehmet Aslan’ın da Çukurca’da bir süre önce bombalı saldırıda yaralandığı, tedavisinin ardından görevine başladığı öğrenildi. Hakkari Çukurca’da şehit olan 28 yaşındaki Uzman Çavuş Gökhan Aslan’ın acı haberi, Malatya’nın Akçadağ İlçesi Aktepe Mahallesi’ndeki baba evine de ateş düşürdü. Atike- Ömer Aslan çiftine oğlullarının şehit olduğu haberini, İlçe Kaymakamı Serdar Demirhan, İlçe Garnizon Komutanı Üsteğmen Serhat Çotuk, sağlık ekibi eşliğinde verdi. Aslan çifti acı haberle gözyaşına boğuldu. Sağlık görevlileri fenalaşan şehidin yakınlarına müdahale ederken evden feryatlar yükseldi.

Eve ve sokağa Türk bayrakları asılırken, Malatya kent merkezinde oturan şehidin eşi Şaynur ile çocukları Enes ve Melek, askeri yetkililer tarafından Akçadağ İlçesi’ne getirildi. Şehidin annesi Atike Aslan, torunlarına sarılarak uzun süre gözyaşı dökerken, şehidin yaklaşık 2 yıldır Hakkari’de görev yaptığı öğrenildi. Bu arada şehit Uzman Çavuş’un kendisi gibi Uzman Çavuş olan ağabeyi Mehmet Aslan’ın da 15 gün önce bölgedeki operasyonlarda yaralandığı ve şu an durumunun iyi olduğu belirtildi.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak