Uzman Çavuş Burak Saraçlı Kimdir ?

Burak Saraçlı
Paylaş
 

Teröristlerce açılan ateş sonucu ağır yaralanarak kaldırıldığı Şırnak Asker Hastanesi’nde şehit olan 25 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Burak Saraçlının acı haberi Zonguldak’ın Gökçebey İlçesi’ndeki baba evine ulaştı. Şehidin Gökçebey ilçesi Hacı Musa Köyü’ndeki ailesine acı haberi İl Jandarma Komutanı Albay Haluk Selvi, Gökçebey Kaymakamı Serkan Keçeli bildirdi. Acılı aile komutanlarla birlikte Gökçebey ilçe merkezindeki diğer evlerine götürüldü.

Anne Fatma Saraçlı ise “Oğlum gitti, nasıl ayrılacağız biz ondan” diyerek ağıt yaktı. Gözyaşlarına boğulan anne Saraçlı’yı kadın polisler, kadın astsubaylar ve sağlık görevlileri teselli etmeye çalıştı. Şehit Jandarma Uzman Çavuş’un yakınları eve Türk Bayrağı astı. Şehidin 26 yaşındaki ağabeyi Fatih Saraçlı da evin önünde sinir krizi geçirdi.

Oğlunun 3 yıldır uzman çavuş olduğunu ve evlilik hazırlıkları yaptığını söyleyen baba Kamil Saraçlı, konuşmasına şöyle devam etti:
“Oğlum Şırnak’ta görev yapıyordu. En son dün akşam görüştük. Merkeze 2 gün önce inmişti. Üst bölgede rahatı iyiydi. Şehir merkezinin karışık olduğunu söylüyordu. Evlilik hazırlıkları yapıyordu. Nişanlı değildi ama kız arkadaşı vardı. Evlilik hazırlığı yapıyorlardı.”

Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çiftçi Operasyonu devam ediyor. Bugün operasyonların sürdüğü İsmetpaşa Mahallesi’nde çıkan çatışmada, PKK’lı teröristin keskin nişancı tüfeğiyle açtığı ateş sonucu ağır yaralanan bir asker, silah arkadaşları tarafından olay yerine çağrılan zırhlı ambulansla Şırnak Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Buradaki doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayan asker, şehit oldu. Öte yandan İsmetpaşa Mahallesi’nde bulunan barikat ve çukurların büyük bir bölümünün temizlenmesiyle polis ve askerler de mahallelere girmeye başladı.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak