Tülin Şahin Kimdir ?

Tülin-Şahin-Kimdir
Paylaş
 

Çalışkanlığı ve üretkenliğiyle yakından tanıdığımız Tülin Şahin 13 Aralık 1980 yılında Odense’de dünyaya gelmiştir. Türk asıllı bir ailede dünyaya gelen Tülin Şahin, moda tasarımcısı, sunucu, oyuncu, yazar ve mankendir. Çocukluğunu Danimarka’nın Odense şehrinde geçiren Şahin’in keşfedilmesi ise oldukça tesadüfi bir durumdur. Çünkü Tülin Şahin bir alışveriş merkezinde keşfedilmiş ve bunun ardından da mankenlik kariyerinin başlaması için 1998 yılında Paris’e gitmiştir.

Türkiye’ye dönüşü ise Zeki Triko ile anlaşmış olduğu mankenlik işiyle mümkün olmuştur. Tülin Şahin’in mankenlik kariyerinin bir anda başlaması ve hızlı bir şekilde yükselişe geçmesinin nedenlerine bakacak olursak, Amerikalı ünlü manken Ciny Crawford’a olan aşırı benzerliğini söyleyebiliriz. Bu benzerlik ve ailesinin de Sivas kökenli olmasından dolayı Türk basını, Tülin Şahin’e birçok keş Sivaslı Cindy olarak hitap etmiştir.

Başarılı bir kariyerinin yanında birçok hayır işinde de bulunmuş olan Tülin Şahin, özellikle kadın haklarının savunucusu olmuştur. 2008 yılında kadınlara yönelik bir internet sitesi kurmuştur. Bu site üzerinden yardıma ihtiyaç duyan kişilerle birebir ilgilenmiş, aile içi şiddete maruz kalan kadınlara da gerekli destekleri sağlamıştır. Bu hayır işlerinin yanı sıra bir çok firmaya ve kişiye marka ile konsept danışmanlığı yapmaktadır. Ayrıca Türkiye’de sayılı freelance moda editörlerinden birisidir. Mankenlik ve hayır işlerinden ayrı olarak yazarlığa da yönelmiş olan Tülin Şahin, özellikle kilolu ve zayıflamak isteyen bayanlara yönelik yazdığı Sırlar, Siz Hala Diyet mi Yapıyorsunuz ve Kral Prens ve Fakir kitaplarını yazmış, böylece ne kadar başarılı bir kimliğe sahip olduğunu bir kez daha göstermiştir.Kariyerinin en eğlenceli yıllarını ise 2004 yılın’da Acun Ilıcalı ile beraber sunduğu Acun Firar’da programında yaşadığını söylemektedir.

Güzelliği ve başarılarının yanında unutulmuş bir yönü de Tülin Şahin’in çalışkanlığıdır. Birçok konuşmasında dile getirdiği yönlerinden birisi yerinde duramayışı ve boş vakitleri sevmediğidir. Bundan dolayı sürekli kendini geliştirmeye vakit bulan Tülin Şahin Danca, İsveçce, Norveçce, İngilizce, Türkçe, Almanca ve Fransızca olmak üzere toplamda 7 dili çok iyi bir şekilde bilmektedir. Bu dilleri iyi bilmesinden dolayı da birçok işi kendisi bulmakta ve menajerliğini de kendisi yapmaktadır.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak