Tuğba Özay Kimdir ?

Tuğba-Özay-Kimdir
Paylaş
 

1995 yılında katıldığı Miss Model Of The World, Dünya Güzellik Yarışması’na katılıp ikincilikle bu yarışmadan dönen güzel mankenimiz Tuğba Özay, 1978 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatını dolu dolu geçiren Özay, ortaöğrenimini Fenerbahçe Lisesi’nde tamamlamıştır. Bunun ardından Haliç Üniversitesi Konservatuvar ve Tiyatro Bölümü’nü kazanmıştır. Başarılı bir şekilde eğitimini tamamlamış olan ünlü manken kariyerine hızlı bir giriş yapmıştır.

Mankenliğe yönelik ilk adımını 1994 yılında Vakko defilesinde gerçekleştirmiştir. Bu defilede dikkatleri üzerine toplayan manken katıldığı Dünya Güzellik Yarışması’ndan ikincilikle dönmesine rağmen, en iyi vücuda sahip manken ödülünü kazanmıştır. Kariyerinde ise katıldığı tek yarışma bu değildir. 1986 yılında Paris’te yaptığı modellik kariyerinde, 1986 yılında Avrupa’da Yılın Mankeni ve Modeli ünvanını da kazanmıştır. Mankenlik kariyeri dışında da Tuğba Özay’ı televizyonlarda birçok yapımda görmekteyiz.

1997 yılında Mahsun Kırmızıgül’le beraber ‘’ Hemşerim ‘’ dizisinde oynamış ve ‘’ Aynalı Tahir’’ dizisinde de yardımcı oyuncu rolü üstlenmiştir. 1998 yılında otomobiller ve otomobillerin yakın tarihini işleyen bir televizyon programını sunmuştur. 1999 yılında milyonları ekrana kilitleyen ‘’ Çiçek Taksi ‘’ dizisinde de kendine rol bulmuştur. Kariyerinde en belirgin ve dikkat çekici programı ise Mehmet Ali Erbil ile sunduğu ‘’ Çarkıfelek ‘’ programıdır.

Televizyon kariyerinin ardından tekrar mankenliğe yönelen Tuğba Özay, 2001 yılında Kuzey Kıbrıs’ta düzenlenen mankenler arası yarışmada En İyi Manken ve Model seçilmiştir.Televizyon ve mankenlik alanında birçok önemli adım atmasına rağmen üniversite yıllarından bu yana içerisinde kalan tiyatro sevdasına da Ferhan Şensoy’un yardımlarıyla birlikte ‘’ Dün Gece Ormanda Çok Komik Bir Şey Oldu ‘’ oyunu ile son verdi. Oldukça başarılı bir kariyer çizen Tuğba Özay, kariyerine başlamasıyla beraber yıllar boyunca Türk Magazini’nin gözdeleri arasında yer aldı.

Kariyerine hapishane anılarını kaleme aldığı bir kitabı da kazandırdı. Haziran 2008 yılında yayımlanan bu kitabın ismi ‘’ Bedel ‘’dir. Güzel bir fiziğe sahip olmasının yanı sıra sesi de oldukça güzel olan Tuğba Özay, 2010 yılında albüm hazırlıklarına başladı ve birkaç ay süren çalışmanın ardından ilk albümü olan ‘’Armoni’’yi piyasaya sürdü.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak