Tuğba Melis Türk Kimdir ?

tuğba_melis_türk_kimdir
Paylaş
 

Tuğba Melis Türk pek çok ünlü isim gibi dünyaya gözlerini İstanbul’da açmış. Sanat yaşamında oyunculuk ve mankenlik yapmakta. Henüz daha 25 yaşında olan sanatçı bu küçük yaşına rağmen büyük projelere imza atmıştır. Yardımcı oyuncu olarak, konuk oyuncu olarak pek çok dizi ve filmlerde yer almış bir sanatçıdır.

Aslında daha küçük yaşlarda mankenlik anlamında kendisini yetiştirmeye çalışmıştır. Ve amacına çok geçmeden ulaşmıştı güzel sonuçta. 2011 yılında düzenlenen güzellik yarışmalarından birinde birinci seçilmişti. Hayatının belki de dönüm noktası bu güzellik yarışması olmuştu. Kendisini bu yarışmadan sonra belli eden sanatçı pek çok diziden teklif aldı ve oyunculukta yapmaya başladı.

Dizi ve film hayatına bakıldığı zaman bazı ilklere de imza atmıştır. Türkiye’de ilk kez çekilen üç boyutlu bir filmde oynama şansını yakalamış ve üstesinden başarılı bir şekilde kalkmıştır.

Oynadığı dizi ve filmler; muhteşem yüzyıl kösem, kaçak, şimdi onlar düşünsün, merhamet, hatasız kul olmaz, büyük buluşma,  sana bir sır vereceğim, annem , krem, Kolpaçino, cehennem 3D, sevgili düşmanım, senin uğruna, arka sokaklar, leyla ile mecnun , adını Feriha koydum. Ve bunların yanı sıra oyunculuk dışında birde kliplerde de oynamışlığı vardır. Gökhan Türkmen ile birlikte çektiği bitmesin adlı şarkıda oynadılar.

2000’li yılların başında Annem isimli dizide oynamaya başladığında tüm Türkiye halkı Tuğba Melis Türk’ü tanımaya başlamıştı. Gerçek anlamda başarılı olduğunu o dizide aldığı başrol oyunculuğu ile göstermiştir. Birçok dizide başrol, yardımcı oyuncu ve konuk oyuncu olarak yer almıştı.

Beklenmedik bir atak yaparak tarihi bir dizide de yer almıştı ünlü sanatçı. Son zamanlarda başlayan ve hala devam etmekte olan Muhteşem Yüzyıl Kösem adlı dizide rol aldı. Son yıllarda kendisini oyunculuk anlamında çok geliştirdi ünlü sanatçı. İlerleyen zamanlarda belki daha güzel ve daha başarılı projelerde kendisini görebiliriz. Tuğba Melis Türk genç yaşına rağmen gün geçtikçe daha da başarılı oluyor. Özel hayatı ile gündeme gelmeyen güzel oyuncu sadece oyunculuğu ile kendisinden bahsettiriyor. Spor yaparak sağlıklı ve sportif bir hayat yaşıyor.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak