Tolgahan Sayışman Kimdir ?

Tolgahan Sayışman Kimdir
Paylaş
 

Turgut Tolgahan Sayışman 17 Aralık 1981 İstanbul doğumludur. Anne tarafı Trabzonlu olan oyuncunun baba tarafı ise Selanik göçmenidir. Oyuncun Nil isimli bir kız kardeşi var. Lise öğrenimini Kadıköy İntaş Lisesi’nde tamamlayan Tolgahan Sayışman üniversiteyi ise Doğuş Üniversitesi İşletme İşletme Fakültesi’nde okudu. 2002 yılında katılmış olduğu Best Model of Turkey yarışmasında birinciliği rakibi Kıvanç Tatlıtuğ’a kaptırdı.

2004 yılında yapılmış olan Manhunt of Turkey ile 2005 yılında Güney Kore’de yapılan Manhunt İnternational yarışmalarında ise birinciliği elde etti. Mankenlik yerine oyunculuk alanında ilerlemek isteyen Tolgahan Sayışman, bunun için de Ayla Algan ve Ekol Drama’da uzun süreler boyunca oyunculuk eğitimi aldı. Bu eğitimler esnasında elde ettiği başarıların sonrasında ise pek çok ünlü ismin de yer aldığı Elveda Rumeli dizisi kadrosunda kendine yer buldu.

Dizide Karakalpaklı Mustafa karakterine hayat veren oyuncu, böylece kısa sürede bütün dikkatleri üzerine çekmeyi de başarmış oldu. 2009 yılında ise Bergüzar Korel ile birlikte başrollerini paylaştığı Aşk Geliyorum Demez isimli sinema filminde beyazperde de başarılı olduğunu ortaya koymuş oldu. Aynı dönemde Kavak Yelleri isimli gençlik dizisinde de konuk oyuncu olarak yer aldı. 2010 yılında ise Lale Devri dizisine başladı. Uzun soluklu olan bu dizide ise Hatice Aslan, Selen Soyder, Gül Onat, Kenan Bal gibi isimler ile birlikte başrolde oynadı. 4 sene süren dizide başarılı oyunculuğunu pekiştirmeyi başaran oyuncu Çınar rolü ile hafızalara kazınmayı da başardı.

Beyazperde macerasına ise Saadet Işıl Aksoy ile birlikte oynamış olduğu Sürgün isimli film ile birlikte devam etti. Bu filmin sonrasında ise 2015 yılında başrolleri Amine Gülşe ile paylaştığı Asla Vazgeçmem isimli diziyi çekmeye başladı. Sinema kariyerine ise 2016 yılında gösterime giren komedi filmi Bizans Oyunları ile devam ediyor. Bu filmde ise Prens Adonis rolünü canlandırıyor. Böylece yalnızca dram değil aynı zamanda komedi konusunda da yetenekli olduğunu göstermiş oldu. Başarılı oyuncu 2011 yılında Altın Çınar ödüllerinde Lale Devri’ndeki performansı ile birlikte Altın Çınar Uluslar arası Başarı Ödülü’ne layık görüldü.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak