Tolga Sarıtaş Kimdir ?

Tolga Sarıtaş
Paylaş
 

Tolga Sarıtaş 1991 yılında İstanbul’da hayata merhaba demiştir. Memleketi başka yer olmasına rağmen ailevi sebeplerde ötürü İstanbul’da doğup büyümüştür. Lise eğitimi alırken tiyatroya ilgi duymaya başlamış olan yakışıklı oyuncu lise eğitimi biter bitmez oyunculuk dersleri almaya başlayarak oyunculuk dünyasına girmeye başlamıştır. Sadece aldığı oyunculuk eğitimi ile kendini sınırlamayan oyuncumuz çeşitli müzik enstrümanı eğitimi alarak kendini müzikte de geliştirmiştir ve profesyonel olarak gitar ve bateri çalmaya başlamış çeşitli konserlerde de kendini göstermiştir.

Günümüzün tarihini anlatan muhteşem yüzyıl dizisinde kendine rol bulan Tolga Sarıtaş bu dizide ciddi bir yükseliş yakalamış ve ekranlara kendini tanıtma şansı yakalamıştır ve izleyiciye kendini sevdirmiştir.  Şu anda kanal d de yayınlanan güneşin kızları dizisinde rol almaktadır. Daha çok genç olan ve erken yaşta ekranlara girmeyi başarabilen nadir insanlardan bir tanesidir. Profesyonel dizi oyuncuları ile çalışarak onların yeteneklerinden yararlanması kendini daha da çok geliştirmesi anlamına gelmektedir. Bu şansı yakalamak herkese nasip olmayacağı gibi çoğu insanda başarılı olamamaktadır. Fakat bu genç ve yakışıklı oyuncumuz bu durumun üstesinden gelerek ciddi bir başarı yakalamıştır.

Tolga Sarıtaş sadece diziler ile değil filmlerde aldığı yan roller ile de kendini film dünyasında başarıya iteklemiştir. Dizilerdeki performansların aksine filmlerde gösterilen performans daha bir fazladır. Daha çok çaba ve özveri gerektirir. Bu yüzden bu yaşlarda aldığı yan roller sayesinde deneyim kazanarak ileriki yıllarda daha büyük rollerde izleyicilere keyifli filmler çekmeyi başarması kaçınılmazdır.

Sevgilisi ve rol arkadaşı olan Hande Erçel ile düzgün bir ilişkileri olan Tolga Sarıtaş aldığı ödüller ile de genç yaşta kendini kanıtlayarak oyuncular ailesinde kendi ismine yazdırmayı başarmıştır. Genç yaşta almış olduğu yılın en genç erkek dizi oyuncusu ödülü ile de oyunculuk deneyimini kanıtlamış ve kendisi hakkında söylenen olumsuz düşüncelere de cevabını vermiştir. Bu ödülü alabilmek kolay olmamakla birlikte üstün bir çaba ve çalışma temposu içermektedir. Kendi hemcinsleri ile büyük bir yarışta olan aldığı ödülle de kendini oyunculuk anlamında ispatlayan oyuncumuz daha ciddi film ve diziler le ekranlarda kalması şüphesiz bir gerçektir.

Tolga Sarıtaş Resimleri


  • Site Yorum

Bir yorum bırak