Teğmen Selim Coşkun Kimdir ?

Teğmen Selim Coşkun
Paylaş
 

Ev kadını 19 yaşındaki Asyanur Coşkun ile evli olan 25 yaşındaki Teğmen Selim Coşkun’un şehit olduğu haberini gece askeri yetkililer, merkez Sarıçam İlçesi Orhangazi Mahallesi’nde oturan babası Ali Coşkun ile annesi Fatma Coşkun’a ulaştırdı.

Acı haberle sinir krizi geçiren anne ve babaya sağlık ekipleri müdahale etti. Şehidin ağabeyi Mükremin Coşkun’un Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde Kardiyoloji Uzmanı doktor olduğu, diğer kardeşi Battal Coşkun’un ise İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde polis memuru olduğu öğrenildi.

1 yıldır Çukurca Jandarma Tabur Komutanlığı’nda görevli olduğu belirtilen şehit Teğmen Selim Coşkun’un cenazesi Adana’da toprağa verilecek.

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde Taşbaşlı-Doğanlı Bölgesi’nde terör örgütü PKK’lılarla güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Söz konusu teröristlere müdahale eden askeri birlikte görev alan Teğmen Selim Coşkun, şehit düştü. 3 yıl önce asker olan ve bir yıldan bu yana da Çukurca Jandarma Tabur Komutanlığı’nda görev yapan Coşkun’un şehit düştüğü haberi, Adana’daki babaocağına ulaştı; anne Fatma ve baba Ali Coşkun, sinir krizleri geçirdi.

Merkez ilçe Sarıçama bağlı Orhangazi Mahallesin deki şehidin babaevinden ağıt sesleri yükselirken, şehidin 19 yaşındaki eşi Asyanur Coşkun ise, acı haberle adeta yıkıldı. Coşkun ailesinin 3 çocuğunun ortanca oğlu olan şehidin ağabeyi Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde ‘kardiyoloji uzmanı’ olarak görev yaparken, diğer kardeşi Battal Coşkun’un ise, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde polis memuru olduğu öğrenildi. Şehidin cenazesi, bugün öğle namazının ardından Buruk Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlanacak.

[viralQuiz id=62]


  • Site Yorum

Bir yorum bırak