Tarçın İle Mum Süsleme

Tarçın İle Mum Süsleme
Paylaş
 

Defnegiller familyasının yaprak dökmeyen, aromatik kokulu bir ağaç cinsi olan tarçın, vücutta, şeker düzenini sağlamak, kas ve kemik fonksiyonlarını güçlendirmek, cildi güzelleştirmek, şişkinliği almak, sindirim sistemini düzenlemek, metabolizmayı çalıştırmak, hafızayı güçlendirmek, yaşlanmayı geciktirmek, sivilce oluşumu, mantar enfeksiyonu ve soğuk algınlığını önlemek gibi sonsuz faydalı etkiler gösteren bir bitkidir.

Yemek ve özellikle tatlılarda kullanıldığında enfes bir lezzet katkısında bulunarak, damak zevkimize de hitap eden bu mucizevi bitkinin toz hali yada kabuk halinden, ev dekorasyonunda da yararlanmamız mümkündür. Ev dekorasyonun da tarçın ile mum süsleme, hem basit, hem ucuz hem de son derece şık bir dekoratif ürün elde etme yöntemidir.

Tarçın ile mum nasıl süslenir, açıklayalım.

1-Eski mumları benmari usulü eritip, eriyen karışımın içine bolca toz tarçın ekleyin. Kalıba döküp, soğuttuktan sonra elde ettiğiniz yeni mumun rengi, tarçın rengi olacak ve yaktığınızda, evinize mis gibi tarçın aromalı enfes bir koku yayılacaktır.

2- Kare yada yuvarlak sade beyaz mumlar alın. Tarçın kabuklarını mumların etrafına bitişik nizam, dikine bir şekilde dizin. Hiç boşluk kalmayacak şekilde dizmeniz bittikten sonra bir lastikle sabitleyin. Tarçın kabuklarını muma sabitledikten sonra (dilerseniz bu sabitleme işlemini yapıştırıcı ile de yapabilirisiniz.), kalın bir ip, yada kurdele ile bağlayıp süsleyebilirsiniz. (Lastik gözükmeyecek şekilde bağlanmalıdır.)

Aynı işlemi sadece muma değil, mumu içine koyduğunuz, düz mumluklara da uygulayabilirsiniz.

Her ne şartta olursa olsun, ister mum, isterseniz de mumluğunuza yapacağınız bu tarçın kabukları ile süsleme işlemi neticesinde, son derece estetik ve vintage görünümlü şık bir dekoratif obje oluşturmuş olacaksınız. Üstelik yaktığınızda evinize yayılacak o mis gibi tarçın kokusunun ferahlatıcı etkisinden de faydalanmış olacaksınız.

[viralQuiz id=87]

Tarçın İle Mum Süsleme


  • Site Yorum

Bir yorum bırak