Stephanie Waring Kimdir ?

Stephanie-Waring
Paylaş
 

16 Ekim 1978 yılında Urmston da dünyaya gelmiştir. Birleşik krallık doğumlu olan Stephanie Wrang lise eğitimini Flixton Girls High School’da tamamladı. Oyuncunun iki kız kardeşi bulunuyor. Mia Grace 2005 doğumlu iken Lexi Grace ise 2010 doğumludur. Stephanie Waring’in annesi onun doğumundan sonra bir süre post natal depresyon ile karşı karşıya kaldı.

Oyunculuk hayatına 1996 yılında aktif olarak başlamış olan Stephanie Waring, bu zaman diliminde birçok farklı televizyon dizisinde yer aldı. 1996 – 2001 yılları arasında oynamış olduğu Hollyoaks dizisinde Cindy Cunnigham karakterine hayat veren oyuncu, yine aynı dizinin 2002, 2004, 2008 yıllarında çekilen bölümlerinde de izleyicilerin karşısına çıktı.

Bununla birlikte Nice Guy Edie, Merseybeat, Holby City gibi yapımlarda da oyuncu birbirinden farklı karakterlere hayat vermiş oldu. Avustralya’da çekilen dizi için denizaşırı yolculuk yapan oyuncu 2001 yılında çekilen Crash Palace ile izleyicilerden tam not almayı da başarmış oldu. Bu dizide oynamak istediği karakterler farklıydı ve yapılan seçmelerde ne yazık ki onlar yerine farklı bir karaktere hayat verdi. Ancak buna rağmen kısa bir süre içerisinde ona verilen rol için hazırlıklarını yaptı ve başarılı bir şekilde karaktere hayat verdi. Ona asıl ürünü getiren Hollyoaks dizisindeki karakteri içinse ise önceleri yalnızca konuk oyuncu olarak yer alacaktı. Ancak izleyiciler tarafından beğenilmesinin sonrasında Laura Crossley’den rolü almayı da başarmış oldu.

Ünlü oyuncu şimdilerde ise ona gelen yeni projeler arasından incelemelerini yapmaya devam ediyor. Oyunculuk anlamında kendini zorlamayı sevdiğini söyleyen Stephanie Waring, bunun için de mümkün olduğu kadar birbirinden farklı film ve diziler arasından seçim yapmayı tercih ediyor. Bundan dolayı da önüne gelen tekliflerin ona uymamasından ötürü henüz tam anlamıyla aklındaki proje gelene kadar yalnızca en iyi yönetmen ve senaristlerin hazırlamış olduğu projeler ile ekranlara çıkmayı tercih ediyor. Oyunculuk harici özel yaşantısı ile pek fazla ortalıkta görünmek istemeyen oyuncu, mesleği dışında basında çıkacak haberlerin onun büyük bir özenle üzerinde durmuş olduğu kariyerini kötü yönde etkileyeceğini düşünerek buna dikkat etmeye çalışıyor.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak