Stefanie Scott Kimdir ?

Stefanie-Scott-Kimdir
Paylaş
 

Stefanie Noelle Scott, 6 Aralık 1996 yılında Amerika’nın İllinois eyaletinde doğmuştur. Oyuncunun Trent ve Troy isminde iki tane erkek kardeşi bulunmaktadır. Oyuncu 2008 yılında Beethoven’s Big Break filminde yer alarak kamera karşısından izleyiciler ile buluşmaya başlamıştır. 2009’da ise Discovery Girls isimli dergide yer aldı. No Strings Attached isimli filmde ise başrol oyuncusunun gençlik versiyonuna hayat verdi. Yine aynı yılın içerisinde Disney Channel’da yayınlanmış olan televizyon sersi Special Agent Oso’da Emma karakterine sesini verdi. Ardından da Fox’ta yayınlanan Sons of Tucson içerisinde de yine rol aldı.

2011 yılına gelindiği zaman ise Disney Channel Original Series içerisinde yer alan A.NT Farm’daki ana karakterlerden bir tanesi olan Lexi Reed karakteri yine Stefanie Scott tarafından canlandırıldı. Bununla birlikte serinin içerisinde yalnızca oyunculuğu ile adından söz ettirmedi, aynı zamanda ilk sezonun ikinci yönetmen yardımcılığı görevini de üstlendi.

Oyunculuk ve yönetmen yardımcılığı sonrasında ise sesini kullandı ve Girl I Used to Know isimli şarkısını yayınladı. Şarkı için çektiği klibini yayınladıktan sonra pek çok konuda var olan başarısını da insanlara sunmuş oldu. 2013 yılında ise uzun süredir ekranlarda yer alan klasiklerden biri Law&Order: Special Victims Units dizisinin 15. sezonunda konuk oyuncu olarak bulundu. Aynı zamanda Disney Channel’da bulunan Jessie isimli şovda da Maybelle karakterini canlandırdı.

Oyuncu sadece farklı çalışmalar ile ekranda bulunmaktan pek hoşlanmıyor. Bununla birlikte Haiti için Shoeboxes isimli bir çalışma içerisinde yer aldı. Böylece Haitili çocuklar adına dünyadaki pek çok kişiyi bu kampanya etrafında topladı. Bununla birlikte Cookies for Kids Cancer isimli yardım organizasyonunda da yer aldı. Şimdilerde I.T. isimli projenin hazırlıkları ile uğraşan oyuncu, diğer bir taraftan da ona gönderilen yeni yapımları incelemeye devam etmekte. Henüz oldukça genç bir yaşta olmasına rağmen pek çok farklı filmi kendi künyesinde barındıran oyuncu, ilerleyen dönemlerde de en iyi filmlerde rol alacağa benziyor. Üstelik bu aşamada aynı anda yine birçok farklı yapım ve yardım kuruluşunda da aktif bir şekilde rol alacak.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak