Sophie Marceau Kimdir ?

Sophie-Marceau-Kimdir
Paylaş
 

Sophie Marceau 1966 yılında doğmuştur. Günümüzde 50 yaşında olmasına rağmen hala güzelliği ile herkesi büyüleyen bir sanatçıdır. Fransız doğumlu ve asıllı olan oyuncumuz yapmış olduğu işlerde her zaman kendisini göstermiştir. Pek çok sayıda dizi ve film olmak üzere rol almıştır. Bunlar arasında başrol oyunculuğu yaptıkları daha çoktur. Ayrıca bazı dizilerde konuk oyuncu ya da yardımcı oyuncu olarak da görev almışlığı vardır. Almış olduğu bu roller sayesinde şu zamana kadar birçok sayıda ödüle aday gösterilmiş ve bunlardan çoğunda birinci olarak ödülün sahibi olmayı başarabilmiştir.

Kendisinden en çok bahsettirdiği zaman cesur yürek filmi ile olmuştur. Bu filmde rol aldıktan sonra neredeyse tüm dünya tarafından en sevilen oyuncular arasında yer almıştı. Bu sayede uzun bir süre gündem de güncel olarak kendisinden bahsettirmiş ve yerini korumuştur. Bu filmin dışında bir de dünya yetmez filminde de rol almıştır. Bu iki film sayesinde sanat camiasında çok büyük çıkışlar yakalamıştır.

Yaptığı işlerde oyunculuk olarak görev almıştır. Bunun dışında bir de ek olarak 2000’li yılların başlarında ağırlıklı olarak yönetmenlik alanında da bazı kişilere yardımcı olmuştur. Kısa film olarak gösterime sokulanlarında bazılarında yönetmenlik alanında ya da senarist olarak görev almıştır. Fakat bu konuda hemen hemen neredeyse iki üç film ve dizi çekmiştir. Oyunculuk alanında gösterdiği başarısı her zaman herkes tarafından takdir edilmektedir. Usta bir oyuncu olarak kendisinden bahsetmekteyiz artık.

Sophie Marceau yaşının vermiş olduğu olgun ile birlikte yeni yetişen oyuncular ile bazı zamanlarda görüşmeler yapmaktadır. Ve o kişilere nasıl yollar izlemesi gerektiğini anlatmaktadır. Her türlü konuda yardım etmeyi seven ünlü oyuncu kazandığı paralar ile hayır kurumlarına ve kimsesiz olarak bırakılan çocuklara, yaşlılara ve hayvanlara da elinden geldiği sürece yardım etmektedir. Şu sıralar pek gündemde olmayan sanatçımız yapmış olduğu oyunculuk sayesinde pek çok sayıdaki insanı kendisine hayran bırakmıştır. Ve bu insanlar sanatçının sıkı takipçisi olarak adına özel olarak fan sayfaları da açmaktadırlar. Başarısı ile ve güzelliği ile her zaman kendisinden söz ettirmeyi başarabilmiştir.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak