Simge Tertemiz Kimdir ?

Simge-Tertemiz-Kimdir
Paylaş
 

Güzelliğiyle olduğu kadar tarzıyla da çok dikkat çeken Simge Tertemiz, 9 Eylül 1988 yılında İskenderun’da dünyaya gelmiştir. İlk ve orta eğitimini Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu’nda tamamlayan Tertemiz, lise eğitimini de Nuri Cıngıllıoğlu Lisesi’nde tamamlamıştır. Üniversite hayatına da başlangıç yapan Simge Tertemiz, Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünde eğitim görmektedir.

Kariyerinin ilk kıvılcımlarını 2002 yılında gösteren Simge Tertemiz, Best Model Of Turkey yani gelecek vadeden misyon ödülü yarışmasını kazanmıştır. 2004 yılında düzenlenen Best Model Of Turkey yarışmasına da katılan Simge Tertemiz tekrar birincilik elde etmiştir. Bunun beraberinde Best Model Of The World yarışmasında dördüncülük, Miss Tourism yarışmasında da beşincilik kazanmıştır.Modellik ve mankenlik kariyerinin ardından dikkat çeken fiziğiyle dikkatlerde olan Simge Tertemiz ilk sinema deneyimini de Çılgın Dersane adlı sinema filminde yaşamıştır. Ayrıca filmin devamı olan Çılgın Dersane Kampta’da da görev almıştır. Burada başarısını göstermesinin ardından birçok defilede görev alan Simge Tertemiz, ATV’de düzenlenen Özel Hat Magazin’in sunuculuğu üstlenmiştir.

Ayrıca 2009 yılında ülkemizde düzenlenen ve dünya genelinde yayınlanan Offshore Sürat Tekneleri Yarışması’nın da tanıtımını bizzat kendisi yapmıştır. Birçok yerli ve yabancı dergiye modellik yapan Simge Tertemiz, 2011 yılında Boxer Dergisi okurları tarafından yılın en seksi kadını seçilmiştir. Özel hayatında ise bir dönem gündemden düşmemişti. Murat Kadıoğlu ile birlikteliğinden 2011 yılunda 4.5 aylık hamile olduğunu öğrenen Tertemiz, sevgilisi Murat Kadıoğlu ile yıldırı nikahıyla evlenmişti. Bu evliliğinden doğan çocuğuna ise Nail Kayra ismini vermişlerdi. Murat Kadıoğlu’nun bu evlilik devam ederken eski eşinden bir çocuğu olmuştu ve bu durum Simge Tertemiz ile aralarında ciddi sorunlara yol açmıştı. Şiddetli geçimsizlik ile mahkemeye başvuran çift 2014 yılında boşanmıştır.

Simge Tertemiz son olarak da TV8 ekranlarından yayınlanan İşte Benim Stilim yarışmasında kendinden bahsetmiştir. Tarz yarışmasına katılmasıyla beraber modayı ne kadar takip ettiğini ve vücudunu ne kadar iyi kullandığını bir kez daha gözler önüne seren Simge Tertemiz, tekrardan tüm dikkatleri kendisine çekti. Sosyal medyayı oldukça iyi kullanan Tertemiz, kariyerine oyunculuk ile devam etmek istediğinin sinyallerini de verdi.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak