Şifa Gerdi Kimdir ?

Şifa Gerdi Kimdir
Paylaş
 

Rudaw Televizyonunda ekranların aranan yüzü olan Şifa Gerdi, IŞİD tarafından tuzaklanan bomba yüzünden hayatını kaybetmiştir. Irakta yapılması planlanan operasyonları yakından takip etmek için Irakta bulunan Televizyoncu, patlamada yaşamını yitirdi.

Musul’ın batı yakasını teröristlerden temizlemek için geçen hafta Pazar günü başlatılan büyük operasyonu cephe hattında takip eden Şifa Gerdi, sık sık canlı yayına bağlanıp gelişmeleri aktarmıştı.

Irak Kürdistan Yönetimi lideri Mesut Barzani’nin yayın organı Rudaw, Gerdi’nin hayatını kaybettiğini bir açıklamayla duyurdu.

“Maalesef bugün Musul’u kurtarma operasyonunda haber takibinde olan Rûdaw’ın başarılı gazetecisi Şifa Gerdi, tuzaklanmış bir bombanın patlaması sonucu şehit düştü, kameramanı Yunus Mustafa da yaralandı.

Şifa Gerdi, Rûdaw Medya Grubu’nun en aktif çalışanlarından biriydi. Rûdaw Televizyonu’nun kuruluşundan beri Kürt medyası ve ekranın tanınan bir yıldızıydı. O aynı zamanda Rûdaw Medya Grubu’nun aktif ve etkili bir yöneticisiydi.

Musul’u kurtarma operasyonunun başında operasyona özel ‘Focus Musul’ adlı programı sunan Şifa Gerdi, bir savaş muhabiri olarak da cephelerde gelişmeleri takip ediyordu.”


  • Site Yorum

Bir yorum bırak