Shailene Woodley Kimdir ?

Shailene-Woodley-Kimdir
Paylaş
 

Simi Valley, Kaliforniya’da 15 Kasım 1991 yılında doğan Shailene Diann Woodley’nin annesi orta okul danışmanı; babası ile okul müdürüdür. Oyuncunun bir de Tanner isimli erkek kardeşi vardır. 4 yaşındayken modellik yapmaya başlayan oyuncu 5 yaşına geldiği zaman ise farklı oyunlarda oyunculuk kariyerini şekillendirmeye başladı. Anne babası o 15 yaşındayken boşandığı zaman aynı sene içerisinde ona skolyoz tanısı koyulduğu için bir dönem tedavisi için korse kullandı. Oyuncunun ilk büyük rolü ise 1999 yılında geldi. Raplacing Dad isimli filmden sonra ise 2002 yılında Without a Trace’in yanı sıra The District gibi bazı teleizyon yapımlarında da yer aldı.

2005 yılında gelindiği zaman ise A Place Called Home filminde oynadığı rol ona Genç Sanatçı Ödülleri En İyi TV Filmi, Öncü Kadın Genç Oyuncu adaylıklarını da getirmiş oldu. 2003 – 2004 yıllarına gelindiği zaman ise o dönemin en fazla ses getiren televizyon dizileri arasında kendine yer bulmayı başaran ABD gençlik dizilerinden The O.C. isimli dizde 6 bölüm konuk oyuncu olarak oynadı.

2005 yılında çekilen Felicity: An American Girl Adventure filmi ile de tekrardan sinemaya dönüş yaptı. Filmdeki performansı ona yine Genç Sanatçı Ödülleri adaylığını getirdi. Everbody Loves Raymond, My Name İs Earl, CSI: NY, Close to Home, Corssing Jordan gibi birbirinden farklı şovlarda da konuk oyuncu olarak yer almaya devam etti.

The Secret Life of the American Teenager dizisindeki 15 yaşında hamile kalmış Amy Juergens rolü ile oyunculuğunu ortaya koydu. 2011 yılında The Descendants filmi ile büyük bir çıkış yakalayan Shailene Woodley, 2012 senesinde Altın Küre ödüllerinde sinema dalında en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülüne aday gösterildi. Bu ödülü kazanmasa da aynı sene Bağımsız Ruh Ödülü’nü kazanmış oldu. 2013 yılında ise The Spectacular Now ve White Bird in a Blizzard filmlerinin çekimlerinde bulunan oyuncu 2014 yılında John Green’in aynı isimli kitabından uyarlanmış Aynı Yıldızın Altında filminde yer almış ve bu filmde de yine oyunculuğu ile dikkat çekmiştir.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak