Serkan Ercan Kimdir ?

Paylaş
 

6 Haziran 1981 İstanbul doğumlu olan Serkan Ercan, kısa bir süre öncesine kadar evliydi. Ancak eşi ile karşılıklı yaptığı konuşma sonrasında boşanmaya karar verdiler. Milli dağcı ve kaya tırmanışçısı olan yarışmacının boyu ise 1.80. Serkan Ercan 2016 Survivor öncesinde İstanbul ve Salt Lake City’de yaşıyordu. Dağcılığa 1996 yılında Kocaeli Ballıkayalar bölgesinde başlamış olan yarışmacı 2000 ile 2002 yıllarının arasında Bulgaristan’da bir grup profesyonel dağcı ile birlikte 2.5 yıl geçirdi. Bunun sonrasındaki 5 yıl ise İsveç Stockholm’de yaşamaya devam etti. Burada zamanını geçirmesinin ardından gittiği yer ise ABD Salt Lake City oldu.

Yarışmacı şimdilerde Milli Takım Dağcı kadrosu içerisinde yer almaktadır. Bouldering ve tırmanma konusunda uzman olan Serkan Ercan’ın IFSC Uluslar arası Rota Setter Belgesi bulunuyor. Sahip olduğu başarıların sonrasında Houdini Sportswear, Beal, Adidas Outdoor gibi markalar onun yapmış olduğu çalışmalara sponsor olmuştur. İnsanların büyük bir kısmı ise Serkan Ercan’ın ismini Ütopya isimli yarışma ile duydu. Bu yarışmada bir grup insan ile bir yerde kalarak vaktini yeni şeyler üreterek geçirdi. Yarışmacıların arasında meydana gelen gruplaşma sonrasında kendi düşüncelerine benzer düşüncelere sahip olan kişiler ile bir grup kuran Serkan Ercan, böylece kendine ait bir hayran kitlesine de erişmiş oldu. İlk önce elense de daha sonrasında yapılan oylama ile tekrardan geri dönmeyi başardı.

Buradan ayrıldıktan sonra ise bir süre boyunca ortalarda gözükmemeyi tercih etti. Sonrasında ise Survivor ünlüler takımında yer almaya hak kazandı. Yarışmanın en önemli favorilerinden bir tanesi olarak görülen Serkan Ercan, yarışma başlamadan önce kendini bu konuda hazırlamaya başladı. Yarışmanın henüz başında tam olarak kendini gösteremeyen yarışmacı, şu an ada koşullarına alışmaya çalıştığını belirtiyor. Yarışmalarda çoğu zaman Ütopya’dan da rakibi olan Semih ile eşleşen yarışmacı, bu durumlarda ekstradan rekabet duygusuna sahip olduğunu belirtiyor. Lakin şu aralar en fazla üzerinde durduğu konulardan bir tanesi ise takım arkadaşları. Aralarındaki tartışmaların performanslarına yansımasından rahatsız olan Serkan Ercan, en kısa sürede istediği yüksek performansa erişmeyi hedefliyor.

Serkan Ercan Resimleri


  • Site Yorum

Bir yorum bırak