Şenay Akay Kimdir ?

Şenay Akay
Paylaş
 

Antalya da 1980 yılında dünyaya gelmiştir. Eskiden modellik yapan Şenay Akay, son zamanlarda oyunculuk faaliyetlerini sürdürmektedir. Günümüzde hala pek çok açılış ve defilede modellik yapmaya devam etmektedir. Akay, 1,5 yıl evli kaldığı Buğra Özçetin’den kendisini aldatması nedeniyle 2006 yılında boşanmıştır. 2009 yılında imaj danışmanlığı da yapmıştır.

Son dönemde televizyon ve sinema teklifleri aldığını anlatan Şenay Akay, gelen projeleri ince eleyip sık dokuduğunu belirtti. Akay, “Biraz da benim kendim de içinde olmak istediğim, kendimi mümkün olduğu kadar orada gördüğüm karakterlerde ve projelerde olmak istediğim için bugüne kadar çekindim” dedi. “Akay, “Sonuçta ben bir köylü kızını canlandıramam. Bazı şeylerde de gerçekçi olmak lazım. Dolayısıyla tabi köylü kızını da Özgü Namal gibi oynayan başarılı oyuncularımız var. Biraz yapabileceğin şeyleri bilmek ve kendini doğru yerlerde görmek lazım. Bazı konularda haddini bilmek lazım. Köylüler bizim için çok değerli. Aman sözlerim yanlış anlaşılmasın” diye konuştu.

En iyi bayan manken seçilmiştir. İkinciliği Ukrayna’dan yarışmaya katılan Kate Kiper kazanırken üçüncülüğü Kübalı Yamila Coba kazandı. Erkeklerde ise, Fransız manken Sylvain Lorochelle birinci olurken Mehmet Akif Alakurt ikinci, Rus Edward Kazanow üçüncü seçildi. Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen yarışma gecesine Deniz Akkaya, Güzide Duran ve sevgilisi İlker İnanoğlu, Asuman Krause, Yüksel Ak ve sevgilisi Şenol İpek, Ajda Pekkan, Güngör Bayrak, Çağla Şıkel, Neslihan-Ahmet Kozanoğlu, Cemil İpekçi, Aydan Şener, Tarık, Nigar Talibova, Yeliş Yeşilmen, Siren-Reşat Ertan, Neşe Erberk ile Hatice Şendil gibi ünlü isimler katıldı.

Şenay Akayın Kendi Hakkında Bilinmeyenleri:

Saçlarımı sarıya boyatmam. Çok gençtim, yakışacağını düşünmüştüm ama hiç yakışmamış aslında. Kitapta bunun gibi tecrübelerimi de anlattım. Bunun dışında stil sahibi olmanın dünyada da belli başlı sırları var, onları paylaştım. Sır olarak kalsın, kitapta anlatmak istiyorum. Eğlenceli ve herkesin sevebileceğini düşündüğüm bir kitap hazırladım. Giyim, kuşam, stil sahibi olmak hepimiz için önemli bir silah. İlk olarak yüzünüz, gözünüz ve kıyafetleriniz göze çarpar. O yüzden önemli bir silah ve bu silahı çok doğru kullanmak lazım. Özellikle de görsel bir iş yapıyorsanız. 1997 yılındaki güzellik yarışmasında dördüncü seçildim. Provadan iki gün önce ayağım burkuldu. Hırslıydım, devam ettim. Yarışma gününün sabahı da kıyafetli prova yaparken elbisemin kuyruğu ayakkabımın altına girince yere yuvarlandım, ayak kemiğim çatladı. Nasıl bir hırssa benimki, “Devam edeceğim” dedim. O şekilde podyuma çıkınca tabii kırıldı ilk sahnelerde. Yarışma bitince de üstümdeki mayoyla hastaneye gittim. Tasarımdan hiç anlamam. Albüm yapmayı da kesinlikle düşünmüyorum ama oyunculuğu çok seviyorum. “Oyuncuyum” demem ama sette olmayı seviyorum. Şanslıydım, bugüne kadar hep güzel ekiplerle çalıştım. Şimdi de bazı projeler var, onları değerlendireceğim. Mutlaka hâlâ eksiklerim vardır ama gençlik dönemime nazaran daha bilinçli olduğumu düşünüyorum. Ben modayı takip etmiyorum, stilime uyan şeyleri almayı tercih ediyorum. Moda olan her şeyi giymiyorum, doğrusu da bu.

Şenay Akay bundan sonra Banu Noyan ile çalışacak. Akay, “Kendimi güvende hissediyorum. Bugüne kadar hiçbir imzayı kabul etmedim ama bu kez gönül rahatlığı ile bu anlaşmayı yapalım istedim“ dedi. Bu arada Akay, önümüzdeki günlerde piyasaya bir kitap sürecek. Kitabın konusu ise sır gibi saklanmaya devam ediyor. Bilinen tek şey kitabın bahar aylarında raflarda yer alacağı.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak