Semih Öztürk Kimdir ?

Semih Öztürk
Paylaş
 

Bu sene 2016 Survivor’ın hakkında en fazla konuşulacak kişilerinden bir tanesi hiç şüphesiz ki Semih Öztürk. 1990 yılında doğmuş olan yarışmacının üniversite yaşamı ise halen devam ediyor. İzleyiciler ise Semih Öztürk’ü daha öncesinde ülkemizde hiç görülmemiş bir formatta hazırlanan Ütopya yarışmasında gördüler. Bu yarışma 2014 yılının Ekim ayında başladı. TV8 ekranlarında izleyiciler ile buluşan yarışma 11 ay sürdü. Aralarında Semih Öztürk’ün de bulunduğu 15 yarışmacı içerisinde bir kulübe ve boş ahırın bulunduğu bir yere koyuldu. Bu yerin dört bir yanında kameralar bulunuyordu. Onların yapmaları gereken şey ise verilen şeyler ile doğal yaşamda ne kadar kalabileceklerini test etmekti.

Buraya gelenler bir yandan yeni şeyler üretmeye çalışırken diğer bir yandan da birbiri ile mücadele ediyordu. Geldiği ilk günden beri kendine ait kişiliği ile insanların karşısına çıkan Semih de kısa sürede rakiplerinden sıyrıldı ve Ütopya içerisinde kendi grubunu kurdu. Üstelik düşünce yapısı yalnızca oradakileri etkilemedi. Yarışmacılara oy veren insanların büyük bir kısmı da Semih’i ve onun söylediklerini desteklediler. Böylece Semih Öztürk’ün dışarıdaki hayran kitlesi tahmin ettiklerinden çok daha fazla bir hale geldi. 11 ayın sonrasında yarışma sonuçlanırken çok az bir farkla birinciliği Tuncay Kes’e kaptırmış olsa da sevenlerinin desteğini yarışmadan sonra da almaya devam etti.

Şimdilerde ise bu desteğin Survivor da devam edeceği görülüyor. Her ne kadar pek çok kişi Semih’in bu tarz bir yarışmada yüksek performans ile yarışmasının çok fazla mümkün olmadığını düşünse de daha ilk yarıştan itibaren aslında düşündüklerinin tam tersi bir rekabet içerisine girebileceğinin de sinyallerini vermiş oldu. Ünlüler takımında Ütopya’daki rakibi Serkan’ın olması, bu rekabetin en büyük nedenlerinden bir tanesi. İkilinin ödül oyunlarındaki rekabeti ise ilerleyen dönemlerde yarışmayı çok daha izlenebilir kılacağından hiç kimsenin şüphesi yok. Kendi adasında ise Semih Öztürk bir taraftan yeni geldiği ortama ayak uydurmaya çalışırken diğer bir taraftan da burada bulunan kişiler arasında yaşadığı gerginliklerin onun performansını nasıl etkilediği ise burada kaldığı süre boyunca izleyiciler tarafından takip edilecek.


  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. İsmail Aydın dedi ki:

    Semih’e oy verenleri çözemiyorum.Bu Ada’mın hiçbir olumlu özelliği yok Acun keçi sakalını seyredelim diyemi almış buraya.Eskiden bu tip kişiler toplum içerisinde barınamaz ve ilk elenen olurdu.Toplumumuz bu kadarmı değişti anlamıyorum.Bu kadar gıcık bir karekter Nasıl desteklenir.Nereye gidiyoruz !

Bir yorum bırak