Şehit Vedat Aykut Kimdir ?

şehit-uzman-çavuş-vedat-aykut-kimdir
Paylaş
 
Mardin Nusaybin İlçesin de devam eden terör operasyonları sırasında şehit düşen 28 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Vedat Aykutun görev yaptığı Tokat’tan bölgeye geçici görevle gittiği öğrenildi. Aykutun apartman komşuları acı haberle büyük üzüntü yaşadı.

 

Tokat İl Jandarma Özel Hareket Tabur Komutanlığın da görevli evli ve 2 çocuk babası Vedat Aykut, yaklaşık 2 ay önce geçici görevle Mardin’in Nusaybin İlçesi’ne gitti. İlçede 14 Mart günü uygulanan sokağa çıkma yasağı ile birlikte PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirmek, kazılan hendekleri kapatmak ve barikatları kaldırmak amacıyla başlatılan operasyonlara katılan Vedat Aykut, bu sabah açılan ateşle ağır yaralandı.
Nusaybin Devlet Hastanesi’ne kaldırılan uzman çavuş Vedat Aykut, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı. Diyarbakır Çınar nüfusuna kayıtlı Vedat Aykut’un, bir yıldır Tokat’ta görev yaptığı öğrenildi. Şehit Aykut’un en son 15 gün önce yeni doğan çocuğu Ümmügülsüm için kente geldiği daha sonra ise ailesiyle birlikte memleketi Diyarbakır’a gittikleri belirlendi. Ayrıca Aykut’un şehit haberi Doğukent Mahallesi TOKİ Konutları’nda oturan komşularını derinden üzdü.
Çocuklarının şehit haberini alan anne Ayşe ile baba Ali Aykut gözyaşlarına boğulurken, bazı şehit yakınları ise fenalaştı. Vatani görevini bitirdikten sonra uzman çavuş olan görev alan şehit Vedat Aykut’un biri 40 günlük, diğeri ise 3 yaşında olmak üzere iki çocuk sahibi olduğu öğrenildi. Komşuları şehidin eşi Yasemin Aykut’un askeri törenin düzenlendiği Mardin’e gittiğini söyledi. Şehit haberinin duyulması üzerine toplanan mahalleliler de Aykut’un ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak