Şehit Üsteğmen Rahim Çelik Kimdir ?

Rahim Çelik
Paylaş
 

Cumhuriyet Mahallesi’nde akşam saatlerinde teröristlerce açılan ateş sonucu ağır yaralanan 1 asker, kaldırıldığı Şırnak Askeri Hastanesinde müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit düştü. Operasyonda, bugün öğle saatlerinde Gazipaşa Mahallesi’nde teröristler tarafından bir evden açılan ateş sonucu yaralanan Jandarma Üsteğmen Rahim Çelik de şehit düştü.

14 Mart tarihinde uygulanan sokağa çıkma yasağı kapsamında PKK’lı teröristlere yönelik düzenlenen operasyonlarda kent merkezinin yüzde 70’i PKK’lılardan ve tuzaklanan patlayıcılardan temizlendi. 45 gündür yasak ve operasyonların devam ettiği Şırnak’ta bugüne kadar 263 PKK’lı etkisiz hale getirildi.

İsmetpaşa Mahallesi’nde bulunan barikat ve çukurların büyük bir bölümünün temizlenmesiyle polis ve jandarma özel harekat timleri de mahalleye girmeye başladı. Güvenlik güçlerinin mahallelere girmeye başlamasıyla birlikte sokaklardan da silah sesleri yükseldi. Çatışmaların yaşandığı mahallelerden halen patlama ve silah sesleri geliyor.

Jandarma ve polis özel harekat polisi ile geçici köy korucularının ortak yürüttüğü operasyonlarda PKK’lılar İsmetpaşa, Yeni ve Bahçelievler Mahallesi’nde sıkıştırılırken, çatışmalar daha çok 3 mahallede yoğunlaştı. Güvenlik güçleri, burada köşeye sıkıştırdıkları PKK’lıları etkisiz hale getirilmesi için dört koldan ilerleyişini sürdürüyor. Güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında zaman zaman şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Yeşilyurt, Gazipaşa, Cumhuriyet ve Dicle mahalleleri PKK’lılardan temizlenirken, İsmetpaşa, Yeni ve Bahçelievler mahallesi 4 koldan polis ve jandarma özel harekat timlerince ağır makineli silahlarla yoğun ateş altına alarak çember içine aldıkları PKK’lıların kaçmasına fırsat vermiyor.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak