Şehit Selçuk Karabakla Kimdir ?

şehit-astsubay-selçuk-karabakla-kimdir
Paylaş
 

Mardin’in Nusaybin ilçesinde teröristler ile girilen çatışma sonrasında şehit düşen Jandarma Astsubay Üst Çavuş Selçuk Karabakla’nın haberi memleketi Nevşehir’in Derinkuyu ilçesine ateş düşürdü.
Derinkuyu’da yaşayan baba Hasan Hüseyin Karabakla’ya acı haberi İl Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin Alkaya, Derinkuyu Kaymakamı Selman Kibaroğlu ve Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet Balcı birlikte verdi. İlçede şehit haberi duyulunca anne ve babasının bulunduğu evlere komşuları ve yakınları başsağlığı için akın etti.

Genelkurmay Başkanlığı da saldırıyla ilgili olarak internet sitesinde şu açıklamayı yaptı:

“04 Nisan 2016 Pazartesi günü Mardin ili Nusaybin ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu 2 kahraman silah arkadaşımız ağır yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmişler ancak hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuşlardır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde devam eden operasyonlara polis ve jandarma özel harekat timleri katılıyor. 14 Mart itibari ile sokağa çıkma yasağının uygulandığı bölgeden silah ve bomba sesleri yükseliyor. Bugün Dicle Mahallesi’nde teröristlerin roketli saldırısı sonrası yaralanan 3 uzman çavuştan birisi olan jandarma astsubay üstçavuş Selçuk Karabakla’nın bütün müdahalelere rağmen şehit düştüğü haberi, baba ocağı Nevşehir başta olmak üzere bütün yurda kor gibi düştü. Geçici görev için Bingöl’den Nusaybin’e gittiği öğrenilen kahraman askerin acı haberinin ardından Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet Balcı’nın acılı açıklaması üzüntümüzü bir kez daha arttırdı.

Nevşehir’de taziyeleri kabul eden aile büyük bir üzüntü içerisindeydi.Nevşehir, Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet Balcı: “Şehidimize yürekler dayanmaz. PKK’nın bitirilmesi lazım. Ayrımcılık yapmamamız lazım. Birlik içinde PKK’yı başımızdan atmamız lazım. Türkiye olarak Derinkuyu olarak acı içerisindeyiz.” dedi. Şehit ailesinin evine Türk Bayrağı asıldı. Şehit asker 34 yaşında ve 2 çocuk babasıydı.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak