Şehit Sami Saygı Kimdir ?

şehit-sami-saygı-kimdir
Paylaş
 

Uzman Çavuş 38 yaşındaki Sami Saygının acı haberi memleketi Çorum’un Uğurludağ İlçesin de yaşayan ailesine ulaştı. Şırnak’ta teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Sami Saygı’nın Çorum’un Uğurludağ İlçesi’nde bulunan baba evine acı haber ulaştı. Saygın ailesine oğullarının şehit olduğu haberi, İlçe jandarma Komutanlığı yetkilileri tarafından verildi. Bu sırada fenalık geçiren baba 65 yaşındaki Bekir Saygı ve anne 60 yaşındaki Fadime Saygı’ya hazır bekleyen sağlık ekipleri müdahale etti. Şehidin baba evi Türk bayraklarıyla donatıldı.

4 kardeşin en küçüğü olan Saygı’ın göreve 1997 yılında başladığı ve Muş Jandarma Özel Harekat Taburu’nda görev yaptığı ve geçici görevle Şırnak’a gittiği belirtildi. 36 yaşındaki Elif Tuğba ile evli olan Saygı’nın 5 yaşındaki oğlu Mehmet Talha isminde bir oğlu olduğu bildirildi.

Jandarma İstihkam Yüzbaşı Devrim Şimşek, burada yaptığı konuşmada, şehit kanlarıyla kazanılan aziz Türk vatanı uğruna seve seve canını feda eden kahraman vatan evladını doğduğu topraklara doğru çıkacağı son yolculuğuna uğurlanacağını söyledi.

Kalplerinin tarifsiz acılarla dolu olduğunu vurgulayan Şimşek, şunları kaydetti:
“Hüznümüz dağlar kadar ama boynumuzu bükmüyoruz. Kor ateş de olsa hüznümüzü yüreğimize gömecek, gözyaşımızı içimize akıtacağız. Bugün hainleri sevindirmeyeceğiz. Bizlere bu acıyı yaşatanlar bilsinler ki bunun bedelini çok ağır biçimde ödemeye devam edecekler. Türk Silahlı Kuvvetleri olarak Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak ve muhafaza etme kararından asla vazgeçmeyecek, asil şehit kanları ile sınırları çizilen kutsal vatan topraklarının koruyucusu olmaya devam edeceğiz.”

Şehit Saygı’nın, silah arkadaşları ile gözünü kırpmadan ülkesi, milleti ve bayrağı için mücadele ettiğini vurgulayan Şimşek, ” Hendek kazıp barikat kuranlar, personelimize sinsice saldıranlar, vatandaşlarımızı silah zoruyla canlı kalkan gibi kullananlar, alçakça cinayet işleyenler şunu iyi bilin sayılı nefesiniz çok yakında tükenecek. Cizre’de, Silopi’de, İdil ve Sur’da olduğu gibi Şırnak’ta da kazdığınız hendek ve barikatların altına zelil olarak gireceksiniz.” ifadelerini kullandı.

Şehit Saygı’nın eşi Fadime Saygı ve oğlu Mehmet Talha Saygı tören boyunca gözyaşı döktü.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak