Şehit Polis Şahin Altmış Kimdir ?

Şehit Polis Şahin Altmış Kimdir ?
Paylaş
 

Şırnak Uludere karayolunda uygulama yapan polis ekibine bölücü terör örgütü pkk tarafından bomba yüklü araçla ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Düzenlenen bu hain saldırıda Polis Memuru Şahin Altmış ve Soner Yıldırım şehit oldu.

Adana nüfusuna kayıtlı Şehit Polis Şahin Altmış evli ve 3 çocuk babasıydı. 1 yıl önce doğu görevi için Şırnak’a tayini çıkan Şahin Altmış‘ın ailesi önceki görev yeri olan Adana’da yaşıyordu. Adana’nın Çukurova ilçesi Huzurevleri Mahallesinde ki evine acı haber ulaştığında Şehit’in eşi Özlem Altmış sağlık ekiplerinin müdahaleleri ve yakınlarının yardımı ile ayakta durabiliyorken kızı Zeynep Altmış gözyaşlarını tutamadı. Şehit’in büyük oğlu Furkan metanetini koruyarak kardeşlerini teskin etti.

‘Şehit haberi almayacağımız bir gün olsun’

Şehit Polis Şahin Altmış’ın eşi Özlem Altmış eşinin şehadet haberini almadan 1 gün önce sosyal medya hesabı üzerinden ‘Şehit haberi almayacağımız bir gün olsun ‘ diye dua paylaşmıştı.

Adana Emniyet Müdürlüğü yetkililerince alınan şehit ailesi Şehit Polis Şahin Altmış‘ın defnedileceği baba ocağı Malatya’ya götürüldü.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak