Şehit Polis Recep Tümen Kimdir ?

Polis Recep Tümen
Paylaş
 

Terör saldırısında şehit olan özel harekat polisi Recep Tümen’in naaşı, düzenlenen cenaze töreninin ardından memleketi Bingöl’e uğurlandı. Törene katılan şehit yakınları Kürtçe ağıtlar yaktı. Teröristler tarafından Nusaybin İlçesi’ndeki terör saldırısında şehit olan özel harekat polisi Recep Tümen için Emniyet Müdürlüğü bahçesinde cenaze töreni düzenlendi. Tören, şehidin Türk Bayrağı’na sarılı naaşının Devlet Hastanesi Morgu’ndan alınıp, Emniyet Müdürlüğü bahçesine getirilmesi ile başladı.

Törene, Vali Vekili Bahattin Çelik, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, 70’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Salih Kırhan, İl Jandarma Alay Komutanı Alaattin Karsavuran, İl Emniyet Müdürü Lütfüllah Pekcan ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ile başlayan tören, şehidin özgeçmişinin okunmasıyla devam etti.

Daha sonra şehit polis memuru için Mardin’de bulunan İstanbul Müftüsü Prof.Dr. Rahmi Yaran ve Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun dua okudu. İl Müftüsü Coşkun, şehit Tümen için törene katılanlardan helallik istedi. Bingöl’den gelen şehit polisin yakınları Kürtçe ağıtlar yaktı. Şehidin 7 aylık eşi tören boyunca gözyaşı döktü.

Şehit polis Recep Tümen’in ailesi Nusaybin’deki terör operasyonu Nusaybin ilçesinde PKK’lı teröristlere yönelik operasyonda şehit olan polis memuru Recep Tümen’in Bingöl’deki babaevine acı haber ulaştı Mardin’in Nusaybin ilçesinde PKK’lı teröristlerce döşenen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Recep Tümen’in, baba ocağında yas var. Genç İlçesi Şehittepe köyünde yaşayan şehidin babası Faik ve annesi Fatma Tümen’e, oğullarının şehadet haberi Bingöl Emniyet Müdür Yardımcısı Yusuf İzzettin Saçıkara, Genç İlçe Emniyet Müdürü Rıfat Mural Demir ile Bingöl Şehit Aileleri ve İnsan Hakları Derneği Başkanı Naim Tan tarafından verildi.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak