Şehit Polis Ozan Özmen Kimdir ?

Şehit Polis Ozan Özmen
Paylaş
 

Mardin’in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda yaralanan polis memuru Ozan Özmen, tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hastanesinde (GATA) şehit oldu. Operasyonda yaralanarak yaklaşık 15 gün önce GATA’ya sevk edilen Özmen, müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Şehit polis memurunun cenazesi, memleketi Ordu’nun Mesudiye ilçesine bağlı Beyağaç (Zile) köyünde defnedilecek. Özmen’in, Bartın Vali Yardımcısı Aydın Özmen’in oğlu ve Beşiktaş Belediye Meclis Üyesi Tekin Özmen’in yeğeni olduğu öğrenildi.

Nusaybin’de terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda yaralanan polis memuru Ozan Özmen, GATA’daki müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit düştü.

Güvenlik güçlerinin zamanında operasyon yapmamasını fırsat bilen PKK terör örgütü, Nusaybin’de duvarlar inşa etti, duvarlara çelik plakalar yerleştirdi, duvar kalınlıklarını, enlerini ve yüksekliklerini artırdı. Binalara patlayıcılar döşedi. Güvenlik güçlerinin araması sırasında binaları uzaktan tahrip etmek için, evlerin temellerine patlayıcılar tuzakladı. PKK, dağ kadrosundan teröristlerle Nusaybin’i takviye etti. İlçede, yaklaşık 700 terörist var. Teröristler, Nusaybin’in 300 metre karşısında bulunan Kamışlı’dan destek alıyorlar. Bu nedenlerden dolayı, operasyon güç koşullarda gelişiyor. Şırnak’ta, Nusaybin’de, Yüksekova’da sokağa çıkma yasağı da bir ayını doldurdu. Haziran 2015’ten bugüne, şehit sayımız 500’e yaklaştı.

PKK’nın dağ kadrosunun, Mayıs ayından itibaren, yaz tertiplenmesi kapsamında şehirlere saldırı yapacağı duyumları arttı. Van, Cizre, İdil ve diğer yerlere eylemlerin yapılması bekleniyor.
Güvenlik güçleri de önlemler almayı sürdürüyorlar. Bölgede, personel ihtiyacını karşılayabilmek için 12 bin 500 kişilik Jandarma Özel Harekât (JÖH) timlerinin sayısı en az 20 bine çıkarılacak. Polis Özel Harekât (PÖH) timlerinin eğitim süreleri kısaltılarak, üç buçuk aya kadar düşürüldü. Bölgede görev yapan, 7 bin 800 olan Polis Özel Harekât (PÖH) timleri de 20 bine ulaşacak. Bu arada, TSK’nde bazı piyade tugayları komando tugaylarına dönüştürüldü. 20 bin askerden oluşan dört komando tugayı, Tunceli, Bingöl, Ağrı, Hakkâri, Şırnak ve Mardin’de kritik üs yerlerine konuşlandırıldı. Kıbrıs’tan da iki komando taburu getirildi.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak