Şehit Piyade Er Cihan Aksarı Kimdir ?

Şehit Cihan Aksarı
Paylaş
 

1988 yılında Düzce Merkez’e bağlı mamure köyünde doğan  olan Şehit Sözleşmeli Piyade Er Cihan Aksarı Hakkari Yüksekova Dağlıca bölgesinde bölücü terör örgütü pkk tarafından gerçekleştirilen hain pusu da şehit olmuştur.

Sözleşmeli Er olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapan Şehit Cihan Aksarı  şehadetinden 10 gün önce baba ocağındaydı. 2011 yılından bu yana TSK’da görev yapan Şehit Cihan Aksarı‘nın babası Cemal Aksarı oğlunun şehit haberi üzerine herkesi sükunete çağırdı.

“Ak parti yaptı bunu, kimse bana gazel okumasın !”

Acılı baba oğlunun acı haberi üzerini Jandarmalar tarafından öğrendikten sonra  “Ak parti yaptı bunu başkası değil. Ben hergün doğudayım tır’la gidiyorum neyin ne olduğunu çok iyi biliyorum bana kimse gazel okumasın. ” diyerek feryat etti.

Şehit Cihan Aksarı‘nın evine ve sokağa Türk bayrakları asıldı. Şehidin babaocağı taziye ziyaretlerine gelenler acılı aileyi yalnız bırakmadılar. Şehit için dualar okundu.

Oğlum şehit oldu, gururluyum.”

Düzce Valisi Ali Fidan şehit olan Piyade Er Cihan Aksarı‘nın babaevini ziyaret etti. Vali Fidan’ı şehit babası Cemal Aksarı ve kardeşi Celalettin Aksarı karşıladı. Vali Ali Fidan şehide Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diledi. Baba Cemal Aksarı karşılık olarak “Oğlum şehit oldu, gururluyum. Bir oğlum daha var, gerekirse onu da bu vatan uğruna şehit vermeye hazırım. Sevincime ortak oldunuz, Allah razı olsun” sözlerini kullandı.

“Teröristlerin peşinden koşarak dağ taş demeden savaş verdi”

Şehit Cihan Aksarı’yı bir dönem birlikte görev yaptığı Takım Komutanı Ersin AL,
“Şehidimizin 2008-2009 yıllarında Hakkarı Şemdinli’de vatani görevini yaptığı esnada tabur komutanıydım. 30 Nisan 2009 yılında şehit düşen Olcay Koçak’ın şehit düştüğü çatışmada Piyade Er Cihan Aksarı da vardı. Aksarı, çatışma sırasında teröristlerin peşinden koştu. Dağ taş savaş verdi. Çatışma sırasında ayağı çatladı. Yaşanan o olaydan sonra kendisine ‘Üstün Hizmet Belgesi’ verilerek ödüllendirildi. Ailesinin bana emanetiydi…O tarihten sonra hiç kopmadı dostluğumuz. Ocak ayında sözleşmesi bitiyordu ve bırakacaktı. Şemdinli de terörist peşinde koşarken ayağını çatlamış ve yine de vazgeçmemişti. Vazgeçmeyecek kadar cesurdu. Parasızlık, yokluk, garibanlık yüzünden sözleşmeli er olmayı seçti…Zaten hep garibanlar asker olup şehit olmadı mı bu ülkede ? Hep garibanların sırtında yükselmedi mi bu topraklar ? Mekanın cennet olsun Şehidim ! Nurlar içinde yat..” sözlerini kullandı.

 


  • Site Yorum

Bir yorum bırak