Şehit Piyade Er Adnan Ergen Kimdir ?

Şehit Piyade Er Adnan Ergen 1990 yılında Muğla Seydikemer’de dünyaya gelen kahraman asker, Mehmet Ergen ve Hacer Ergen çiftinin 3 çocuğundan en büyüğü ve evin tek erkek evladıydı.

Muğla Seydikemer Esen Mahallesinde yaşayan Ergen ailesine acı haber verildi. Piyade Er Adnan Ergen’in şehit olduğu haberini alan aile büyük bir üzüntü yaşadı. Şehit haberinin duyulması üzerine aileye destek olmak için 100 lerce kişi şehit evine akın etti.

 

Henüz 10 aylık asker olan Şehit Piyade Er Adnan Ergen ailesinin onay vermemesine rağmen Türk Silahlı Kuvvetlerine sözleşmeli er olarak katıldığı öğrenildi. Bölücü terör örgütü pkk tarafından Hakkari Dağlıca’da düzenlenen hain saldırıda kullandığı zırhlı personel taşıyıcı aracın saldırıya uğraması sonucu şehit oldu.

Ramazan bayramında izine gelemeyen Şehit Piyade Er Adnan Ergen sosyal medya hesabı üzerinden bayramını kutlayan bir arkadaşına “Abi iyiyim çok şükür. Eylülün 5’i veya 9’u gibi izne geleceğim Allah’ın izniyle” şeklinde mesaj atmıştı.

Güncellenecektir.


Advertisement

Leave a Reply

Ad Blocker Detected

Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker.

Refresh