Şehit Onbaşı Furkan Aydemir Kimdir ?

Uzman Onbaşı Furkan Aydemir
Paylaş
 

Mardinin Nusaybin İlçesi’nde PKK’lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan 25 yaşındaki Uzman Onbaşı Furkan Aydemir’in Elazığ’daki baba evine, acı haberle ateş düştü. Nusaybin İlçesi’nde hendek kazan, barikat kuran PKK’lıların yakalanmaları için 14 Mart’ta başlatılan operasyonlar devam ederken, bugün güvenlik güçleri ile teröristler arısında çıkan çatışmada şehit olan Uzman Onbaşı Furkan Aydemir’in baba ocağı olan Elazığ’a şehit ateşi düştü. Mustafa ve Fatma Aydemir çiftinin dört çocuğundan biri olan şehidin Kırklar Mahallesi Şehit Er Metin Yılmaz Sokak’ta oturan ailesine acı haberi, jandarma yetkilileri bildirdi.

2014 yılında vatani görevini tamamladıktan sonra uzman olan ve Tunceli’deki 4’üncü Komando Tugay Komutanlığı’nda göreve başlayan Şehit Uzman Onbaşı Aydemir’in nişanlı olduğu öğrenildi. Şehidin ağabeyinin ise Hakkari’de uzman erbaş olarak görev yaptığı öğrenildi.

14 Mart’tan itibaren sokağa çıkma yasağı bulunan Nusaybin İlçesi’nde güvenlik güçleri hendekleri kapatmak, barikatları kaldırmak ve PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyonlarını sürdürüyor. Operasyonlar sırasında bugün Fırat Mahallesi’nde PKK’lılarla güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada ağır yaralanan 1 uzman onbaşı kaldırıldığı Nusaybin Devlet Hastanesi’nde doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak