Şehit Oğuz Arslan Kimdir ?

Oğuz Arslan
Paylaş
 

Oğuz Arslan 18 Şubat 2016 tarihinde Diyarbakır Lice kara yoluna döşenen bombanın patlatılması sonucu 6 şehit asker arkadaşının yanında yaralanmıştı. Ancak bugün şehit olduğu haberi geldi.

GATA Askeri Hastanesinin yaptığı açıklamaya göre, 21 Şubat 2016 tarihinde Gece 03:15 sıralarında Oğuz Arslan kurtarılamayarak maalesef kaybedilmiştir açıklaması yapıldı. Lice kara yolunda mayınların temizlenmesi için görevlendirilen konvoy da yer alan Arslan, teröristlerin yerleştirdiği bombanın patlaması sonucu yaralanıp, hastaneye kaldırılmıştı.

Henüz 21 yaşında olan Oğuz Arslan, Acemi Birliğini Manisa Kırkağaç’ta yapmıştı. Ana görev yeri olan Diyarbakır’a giden Arslan, henüz 4 aylık askerdi. Görevi esnasında patlamanın olduğu sırada askeri midibüs kullanıyordu. Aydının Söke ilçesinde çiftçilik yapan babası Dündar Arslan, GATA da yatan oğlunu ziyaret için Ankara da bulunuyordu. Ancak dün gece aldığı acı haber ile yıkılan Baba, Annesi Hayriye Arslan, Abileri Aydın Arslan ve Halil Arslan‘a telefon ile bilgi verdi. Baba Evine acı düşen şehidin ailesi gözyaşlarına hakim olamadı.

Oğuz Arslan Uludağ Üniversitesi Teknoloji Bölümün den mezun. Cenazesi Bugün İkindi namazına müteakip, Mahalle mezarlığın da toprağa verilecek.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak