Şehit Muzaffer Can Ersoy Kimdir ?

Şehit Polis Muzaffer Can Ersoy
Paylaş
 

Diyarbakır’a bağlı Sur ilçesinde zırhlı polis aracına yapılan roketatarlı saldırı sonucu şehit düşen Polis Muzaffer Can Ersoy Kayseri Bünyan nüfusuna kayıtlı şehitin Fatih Mahallesinde ki baba ocağına ateş düştü. Baba Paşa Ersoy ve anne Ayşegül Ersoy oğullarının şehit haberi ile büyük bir üzüntü yaşandı.

Şehit Polis Muzaffer Can Ersoy evli ve bir çocuk babasıydı. Henüz 6 aylık olan kızı Zeynep’in başına güneş geçmemesi için Türk bayrağı sarıldı.

Diyarbakır’da bölücü terör örgütünün gençlik yapılanması olan ydg-h ‘ye yönelik düzenlenen operasyonlar sırasında teröristler tarafından kalleşçe düzenlenen roketatarlı saldırı da Mustafa Turanlı ve Muzaffer Can Ersoy şehit düştü. 3 polis yaralandı.

Kayseriye akşam saatlerinde askeri uçakla getiirilen Şehit Muzaffer Can Ersoy Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden alınan şehidin naaşı, kendisi gibi polis memuru olan Mustafa Ersoy ‘un kullandığı cenaze aracı ile Bünyan’a getirildi.

Bünyan ilçe meydanında kılınan cenaze namazına Kayseri protokolü ve binlerce kişi katıldı. Cenaze boyunca metanetini koruyan baba Paşa Ersoy , şehidin meslektaş kardeşi Mustafa Ersoy ve eşi Esra Ersoy dik bir duruş sergileyerek hainlere verilecek en güzel cevabı verdiler.

Cenaze namazının ardından toplanan kalabalık Türk bayrakları açarak “Kahrolsun pkk, Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez, Şehidim hakkını helal et bize, Bünyan sana dar gelir, 400 vekil az gelir” sloganı attılar.

Şehidin kardeşi Mustafa Ersoy ağabeyinin kendisini sabah namazına kaldırmak için aradığını ve sonrasında “Göreve çıkıyoruz, hakkını helal et” dediğini söyledi.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak