Şehit Mustafa Özel Kimdir?

Şehit Mustafa Özel
Paylaş
 

Mardin’in Savur İlçesi’ne bağlı Taşlık ve Yazır köyleri arasında devriye görevi yürüten güvenlik güçlerini taşıyan zırhlı aracın geçişi sırasında, önceden teröristlerce yola döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Jandarma Er Mustafa Özel’in şehit olduğu haberi baba evine ulaştı. Haberinin duyulmasının ardından Özel’in yakınları ve komşuları taziye için eve akın etti. Özel’in evine dev Türk bayrağı asıldı.

Özel’in komşuları da şehit haberi üzerine evlerinin camlarını Türk bayraklarıyla donattı. Baba Asım Özel, Bahçelievler Belediyesi tarafından kurulan çadırda taziyeleri kabul etti. 10 gün önce izin dönüşü birliğine katıldığı belirtilen Özel’in tezkeresine 3 ay kaldığı öğrenildi.

Mardin il Müftüsü Dursun Ali Coşkun da törende dua okudu. Okunan duanın ardından şehit Astsubay Yasin Tekin’in cenazesi Niğde’ye, Evli ve 2 çocuk babası Jandarma Uzman Çavuş Erdal Çetin’in cenazesi Sivas’a, Jandarma Uzman Onbaşı Sinan Yaylı’nın cenazesi Bursa ve Jandarma Er Mustafa Özel’in cenazesi ise İstanbul’a gönderildi.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak