Şehit Mustafa Bilgili Kimdir ?

Mustafa Bilgili
Paylaş
 

Diyarbakır da şehit düşen 6 askerden biridir Mustafa Bilgili. 21 yaşında Amasya Suluovalı dır. Bugün Baba Evine verilen acı haber ile tüm Türkiye yasa boğuldu. Babası Recep Bilgili ayakta zor durarak taziyeleri kabul etmeye çalıştı.

Mustafa Bilgilinin Amasya Suluova Yeni doğan Mahallesindeki Baba Evine ateş düştü. Acı haberi alan 48 yaşında Anne Nilgün Bilgili gözyaşlarına hakim olamadı. 5 Çocuktan biriydi Mustafa. Geçen sene ikizi evlendiği için kendisi askere gitmiş, kardeşi Ramazan Bilgili ise Mustafa’nın askerliğini bitirip geldikten sonra gideceği öğrenildi.

7 Ay önce vatani görevini yapmak için Mustafa Bilgili askere gitmişti. Ailesinin bildirdiğine göre en son dün akşam telefon ile konuşmuşlar. İzini ertelediğini belirterek, ailesinin en iyi kararı sen bilirsin konuşmaları geçmiş. Ailesi metanetli şekilde ‘Vatan Sağolsun’ diyerek Türk Halkının ne kadar vatanına düşkün olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Şehidin Annesi ağıtlar yakarak üzüntüsüne hakim olamazken, Evin önünde her ihtimale karşı bir ambulans bekletiliyor.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak