Şehit Muhammed Sait Çelik Kimdir ?

şehit-muhammed-sait-çelik-kimdir
Paylaş
 

Muhammed Sait Çelik’in şehit olduğu haberi Kurtuluş Mahallesi’nde oturan aileye Reyhanlı Kaymakam Tuncay Dursun, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Hacı Nuri Ünal, Belediye Başkanı AK Partili Hüseyin Şanverdi ve Emniyet Müdürü Mustafa Özkan tarafından verildi. Anne Nejla ve baba Yusuf Çelik, acı haberle yıkılırken, haberi duyan yakınları ve komşuları da eve akın etti. Çığlıklar atıp fenalık geçirenlere sağlık ekipleri müdahale ederken, eve Türk bayrakları asıldı. Şehidin Fikriye Çelik ile evli ve 1 çocuk babası olduğu belirtildi.

Diyarbakırın Bismil İlçesin de otomobiliyle göreve giderken açılan ateş sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş 25 yaşındaki Muhammed Sait Çelik’in Hatay’ın Reyhanlı İlçesindeki baba ocağı yasa büründü.

Bismil ilçesine bağlı Tepe beldesinde görev yapan ve kimliği açıklanmayan bir uzman çavuş, sabah saatlerinde evinden aracı ile görev yerine giderken, yanına yaklaşan bir araçtan açılan ateş sonucu ağır yaralandı. Bismil Devlet Hastanesi’ne kaldırılan uzman çavuş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Saldırı ile ilgili soruşturma başlatılırken, saldırgan ya da saldırganların yakalanması için operasyon başlatıldı.

Şehit Muhammed Sait Çelik’in (25) Reyhanlı ilçesi Kurtuluş Mahallesi’ndeki ailesinin evine gelen yetkililer, baba Yusuf ve anne Necla Çelik’e acı haberi verdi. Şehidin yakınları, gözyaşlarını tutamadı. Haberi alan komşuları da Türk bayrağı asılan eve taziyeye geldi. Çelik’in, evli ve 2 yaşında oğlu olduğu öğrenildi.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak